Kolejny sposób na przemyt do więzienia

0
(fot. OISW Opole)

Funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Prudniku znów udaremnili przemyt na teren jednostki. Tym razem w przenośnym sprzęcie radiowym ukryto szczelnie owinięte folią 2 pakunki, w których znajdowały się niedozwolone przedmioty.

W wyniku podjętych wcześniej czynności profilaktycznych funkcjonariusze spodziewali się, że taka sytuacja może mieć miejsce. Kiedy w poniedziałek, 31 sierpnia, do jednostki dostarczono paczkę, została ona poddana sprawdzeniu. Weryfikacja każdego sprzętu elektronicznego, który ma trafić do skazanego, to standardowa procedura. Ma ona na celu określić sprawność urządzenia, czy jego stan nie zagraża użytkownikowi i bezpieczeństwu jednostki.

Po rozkręceniu boomboxa okazało się, że wewnątrz między jego poszczególnymi elementami schowano 2 pakunki, które owinięto folią. Wybór materiału też nie był przypadkowy. Folia miała za zadanie uniemożliwić wykrycie przedmiotów przez urządzenia służące do prześwietlania i kontroli paczek. Kiedy funkcjonariusze zdjęli folię, okazało się, że w radiomagnetofonie chciano przemycić 2 telefony komórkowe, 3 karty SIM, 2 karty pamięci, 2 kable USB, 2 pendrive’y, 2 strzykawki, 2 igły do strzykawek, 8 igieł do tatuażu i 4 pojemniki na tusz do tatuażu.

Przesyłka nie trafiła do skazanego. Całość zabezpieczono na potrzeby prowadzonych czynności wyjaśniających.

To kolejna w tym roku próba przemytu niedozwolonych przedmiotów na teren prudnickiej jednostki. W czerwcu funkcjonariusze udaremnili próbę przemytu metamfetaminy o wartości blisko 75 tys. zł, którą nasączone były kartki listu adresowanego do skazanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here