Jeden weekend i czterech zatrzymanych nietrzeźwych kierowców

0
Kierowca tego pojazdu poruszał się przez Prudnik mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie (fot. KPP Prudnik)

Na nic zdają się apele policji i środków masowego przekazu. Setki kierowców w Polsce wciąż siada za kierownicą pod wpływem alkoholu. W ostatnie wakacyjne dni (28 – 31 sierpnia) funkcjonariusze zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-latek, który kierował osobowym volkswagenem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ten miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów i zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu. Nieznacznie mniej, bo prawie 3 promile alkoholu miał 42-latek, który jadąc quadem stracił panowanie nad czterokołowcem i został przez niego przygnieciony. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Ponad promil alkoholu w organizmie miała natomiast 59-letnia kobieta, która kierowała osobowy peugeotem. Ostatni z zatrzymanych to 45-latek, który prowadził dostawczego volkswagena. Mężczyzna podczas kontroli „wydmuchał” prawie promil. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonych zakazów sądowych nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego gdy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub jeżeli mamy taką możliwość zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here