Jak rodzice z powiatu prudnickiego korzystają z bonu turystycznego

0
(fot. Andrzej Dereń)

Z polskiego bonu turystycznego można korzystać od 1 sierpnia tego roku. W tej chwili do dyspozycji rodziców w powiecie prudnickim jest 4 995 bonów o wartości 4 mln 173 tys. zł. Jak często po tę formę płatności za wypoczynek swój i dzieci sięgali mieszkańcy miasta
i okolicy?

Na przełomie sierpnia i września co piąty rodzic w województwie opolskim aktywował polski bon turystyczny. Region opolski był pod tym względem na czwartym miejscu z 16 województw. Mieszkańcy Opolszczyzny ustępowali w częstotliwości płacenia bonem tylko rodzicom z Mazowsza oraz województw śląskiego i kujawsko-pomorskiego.

– Z wszystkich bonów turystycznych dostępnych rodzicom oraz opiekunom w Prudniku i powiecie zostało aktywowanych 1 117 na kwotę 1 miliona 22 tysięcy złotych – mówi regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa opolskiego Sebastian Szczurek. – W województwie opolskim mniej bonów do tej pory wygenerowali tylko mieszkańcy powiatu głubczyckiego. W pierwszej trójce znalazły się powiaty opolski, nyski
i kędzierzyńsko-kozielski.

Samo aktywowanie polskiego bonu turystycznego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS nie oznacza, że uprawniona osoba wykorzystała go w całości lub częściowo. Bonem można płacić a usługi hotelarskie i imprezy turystyczne do końca marca 2022 roku.

Do tej pory osoby uprawnione do korzystania z tej formy płatności aktywowały w województwie opolskim ponad 23,6 tys. bonów na kwotę sięgającą 20,3 mln zł. W całej Polsce uprawnionych do polskiego bonu turystycznego jest obecnie ponad 4 mln 112 tys. osób, a 958 tys. bonów zostało aktywowanych. W porównaniu do końca sierpnia liczba aktywnych bonów wzrosła o 55 tys.

Informacja: ZUS Opole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here