Znamy plan sparingów koszykarzy

0
Dla Grzegorza Mordzaka będzie to szósty, a dla Adriana Mroczka-Truskowskiego trzeci sezon w prudnickiej Pogoni (fot. Damian Wicher)

Co najmniej dziewięć spotkań kontrolnych rozegra pierwszoligowa Pogoń w trakcie okresu przygotowawczego do sezonu 2020/21

Inauguracyjne zajęcia zaplanowano na najbliższy poniedziałek (17.08). Treningi odbywać się będą na miejscu – na stadionie, w hali i siłowni. Po tygodniu wytężonej pracy biało-niebieskich czeka pierwszy test-mecz – w Nysie z tamtejszym AZS-em. Kolejny ma dojść do skutku 29 sierpnia (na wyjeździe z AZS-em Opole). Z kolei w dniach 4-5 września nasz zespół gościć będzie w Tychach, gdzie weźmie udział w obsadzonym ligowymi rywalami turnieju (WKK, Miasto Szkła, GKS). Cztery dni później podopieczni Tomasza Michalaka i Grzegorza Mordzaka (grający drugi trener) rozegrają sparingowe spotkanie w Wałbrzychu (z Górnikiem), by 11 września podjąć u siebie AZS Nysa, a nazajutrz stanąć w szranki z tyszanami. Ostatnim akordem przygotowań będzie domowy turniej z udziałem czterech drużyn. Na Łuczniczą awizowany jest przyjazd AZS-u Opole, Doralu Kłodzko oraz Polonii Bytom. Terminy meczów oraz sparingpartnerzy mogą z różnych przyczyn ulec zmianie. Rozgrywki Suzuki 1. ligi mają ruszyć w ostatni weekend września.   

POGOŃ PRUDNIK (stan na 12.08): Grzegorz Mordzak, Wojciech Pisarczyk, Adrian Mroczek-Truskowski, Tomasz Nowakowski, Patryk Garwol, Tomasz Madziar, Maksymilian Motel, Stanferd Sanny, Karol Kutta, Marcel Kapuściński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here