Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (26 sierpnia)

1

Rusza budowa kanalizacji Szybowic. Do 2023 roku Szybowice będą kolejną, skanalizowaną miejscowością w gminie Prudnik. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 26 sierpnia)? Oto zapowiedzi:

 • Zdrowie: Nowa rzeczywistość w dobie pandemii. Epidemia koronawirusa w wielu obszarach zmieniła system ochrony zdrowia. Wytyczne i zalecenia dotyczące postępowania z pacjentami wymusiły na przychodniach wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania. Rozmawiamy na ten temat z prezesem Optimy Medycyna w Prudniku Adamem Szlęzakiem.
 • Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 53-letni mieszkaniec Lubrzy, które zaginięcie zgłosili znajomi.
 • Otwarty spór szambo. Mieszkańcy popegeerowskiego budynku w Dobroszewicach mogą wkrótce zostać pozbawieni możliwości korzystania z kanalizacji. Sprawę pilotuje posłanka Katarzyna Czochara, której udało się pozyskać środki na budowę wybieralnego zbiornika na nieczystości bytowe wraz z przyłączami. Inwestycję na podarowanej działce miałaby realizować Gmina Lubrza. Wójt Mariusz Kozaczek stanowczo odpowiada: nie będzie na to mojej zgody.
 • Koronawirusa w parafii, sanepid apeluje do wiernych. Osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w Parafii w Twardawie w dniach 7-18 sierpnia, proszone są o obserwowanie stanu zdrowia.
 • Biała: Absolutorium dla burmistrza. 16 lipca w Białej odbyła się XIII sesja Rady Miejskiej. Sesja ważna z uwagi na głosowanie dotyczące pracy burmistrza, urzędu oraz dyskusje radnych nad stanem gminy.
 • Absurdy w parku. Kolejny projekt zrealizowany w prudnickim parku pokazuje jak wielka jest różnica między tym, co zapisano w dokumentacji, a tym, jak to wygląda w rzeczywistości już po kilku miesiąca po zakończeniu inwestycji. Wniosek jest ten sam – brak osoby lub podmiotu, który dbałby o to, co powstało.
 • Kącik prawny: Czy można zmusić do szczepienia? Coraz głośniej mówi się o tym, że jesienią na rynku pojawią się szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2. Z uwagi na to, że liczba zakażeń w kraju nadal jest wysoka, to wiele osób zastanawia się, czy szczepionki będą obowiązkowe? Sprawę pod względem prawnym wyjaśnia mec. Agata Zwojewska.
 • Powiat Prudnicki: Parki wypięknieją. Znaczącą metamorfozę przejdą parki przy Prudnickim Centrum Medycznym i Zespole Szkół w Głogówku. To wszystko dzięki środkom pozyskanym przez Starostwo Powiatowe w Prudniku w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 • Korfantów: Będą muzyczne przesłuchania. Mimo sytuacji związanej z epidemią i obawami przed jesiennymi chorobami, ośrodki kultury organizują tematyczne zajęcia powakacyjne dla dzieci i młodzieży. Tak też jest w Korfantowie.
 • Ile lat drzewa przeżyją inwestycję? Na ulicy Legionów w Prudniku trwa przebudowa drogi. Powstają nowe chodniki i ścieżka rowerowa. W trakcie przygotowań do inwestycji udało się też zmienić wcześniejsze decyzje i uniknięto wycięcia 100-letnich, alejowych dębów. Tylko, że obecne prace wskazują na to, że uratowane drzewa i tak są niszczone. Od dołu.

W WĘDROWCU:

 • Tłumy na dworcu w Prudniku. Przejazdy turystycznych pociągów specjalnych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W niedzielę 23 sierpnia z tej okazji dworzec kolejowy w Prudniku pękał w szwach.
 • Nowa atrakcja: Czechosłowacki słup graniczny. Staraniem grupy „Patrioci” na granicy państwa między Slezskimi Pavlovicami a Dytmarowem stanął historyczny słup graniczny.
 • Źródełko pod Świętą Lipą. Jaka woda wypływa ze źródła w dolnie Białej?
 • Góry Opawskie: Pomóżmy naturze. Co zrobić, by powstał las naturalny? Trzeba pozwolić mu urosnąć.
 • W poszukiwaniu „mnicha”. Za nami dwie imprezy PTTK – marsz nordic walking i Rowerowa Jazda na Orientację.
 • Warto się wybrać! Prudnicki Maraton Pieszy, Zlatohorsky Treking, Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking i Pożegnanie Wakacji w Białej, to imprezy do udziału, w których zapraszamy.

 • Śluby Jasnogórskie: To się zrodziło w Prudniku. 20 sierpnia 1956 roku, w święto Matki Boskiej Częstochowskiej, przed zgromadzonym na Jasnej Górze narodem, odczytano Jasnogórskie Śluby Narodu, które miały swój początek w trzecim miejscu uwięzienia, internowania prymasa Polski, w Prudniku.
 • Poezja: Trzeba się cieszyć, bo prudniczanki zasłużyły na wyróżnienie i nagrody. Mimo pandemii covid-19, maseczek i izolowania się od otoczenia, są osoby, które piszą wiersze i wysyłają na konkursy krajowe, co przynosi pewne osiągnięcia. Są wśród nich: Alina Nowak i Bożena Tokar-Matkowska.
 • Sport (piłka nożna): Ciągle bez zwycięstwa. Z powodu kontuzji w drużynie Fortuny Głogówek zabrakło kilku podstawowych graczy. Absencje były widoczne na boisku podczas meczu z Agroplonem Głuszyna.
 • Sport (piłka nożna kobiet): Historyczny punkt. Zawodniczki Rolnika Biedrzychowice-Głogówek zdobyły pierwszy historyczny punkt w ekstralidze kobiet.
 • Sport (piłka nożna): 75 lat prudnickiej Pogoni (cz. 22). To już 22. część historycznego cyklu Mieczysława Matczaka i opis sezonu 1984/1985.
 • Sport (piłka nożna): Terminarze. W gazecie znajdziecie terminarze rozgrywek drużyn: 2 ligi juniorów młodszych (gr. 3), 1 ligi młodzików (gr. 2), 2. ligi trampkarzy (gr. 4), terytorialnej ligi młodzików (gr. 7) oraz opolskiej ligi młodzików.
 • Sport (piłka nożna): Bez sześciu doświadczonych. W takim zestawieniu kadrowym trudno było marzyć o nawiązaniu równej walki z dobrze spisującym się od początku rozgrywek Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Pogoń Prudnik wyjechała z miasta nad Odrą na tarczy.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

 1. Tlumy na dworcu w Prudniku, co z tego ? Tylko 16 wnioskow zlozonych w calym kraju ( termin do 26 sierpnia 2020 ) w temacie Kolej+ . Totalny brak zainteresowania samorzadow programem odbudowy lokalnych kolejowych polaczen. Wiadomo ze 15 % wkladu wlasnego to duzo, Dolnoslaskie przejmuje od PKP nieczynne linie , w celu takich turystycznych przejazdow i tworzenia normalnych polaczen pasazerskich, wiec gdzie tu „kij pogrzebany”!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here