Patronat TP : Zlatohorsky Treking na zakończenie sezonu

0

Koniec wakacji już za pasem, a to początek najlepszego, późnoletniego i jesiennego, sezonu wędrówkowego. 12 września sympatycy turystycznych marszów spotkają się w Górach Opawskich na Prudnickim Maratonie Pieszym, a 3 października będą zamykać sezon na Zlatohorskim Trekingu.

Z zapowiedzi czeskiej imprezy wynika, że impreza odbędzie się w pełnym zakresie, jak dotychczas i bez szczególnych ograniczeń co do liczby uczestników, wynikających z epidemii.

Do wyboru będzie kilka tras:

  • 25 km – Nocna Szychta, start o godz. 3.00,
  • 50 km – trasa niezmienna od lat ze Zlatych Hor przez Zlaty Chlum, Rejviz, Koberštejn i Biskupią Kopę z powrotem do miasta, start o godz. 6.00,
  • 5 km – rodzinna, również z wózkami dziecięcymi (Czesi nazywają je kočarki), start w godz. 8.00 – 10.00,
  • 15 km – start w godz. 8.00 – 10.00,
  • 25 km – start w godz. 8.00 – 10.00,
  • 15 km – nordic walking z instruktorem, start o godz. 10.00.

Wpisowe: dzieci do 15 lat oraz członkowie Klubu Czeskich Turystów – 30 koron (5 zł), dorośli – 50 koron (8 zł). Star w Miejskim Punkcie Informacji Turystycznej (za muzeum przy Rynku). Tam też znajduje się bezpłatny parking.

Uczestnicy wędrują oznakowanymi szlakami, a na starcie otrzymują kartę kontrolną z opisem wybranej trasy. Głównym organizatorem rajdu jest Studio4 ze Zlatych Hor. „Tygodnik Prudnicki” sprawuje patronat prasowy nad imprezą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here