Patronat TP : Mistrzostwa Polski NW w Prudniku już we wrześniu!

0

W końcu wszystko jasne. 26 września w Prudniku odbędą się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza.

Sytuacja nie była klarowna w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Część organizatorów cyklicznych imprez wycofało się w tym roku z ich realizacji, jednak Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team nie poddało się i postanowiło zorganizować mistrzostwa we wrześniu. Z wielką nadzieją, że do tego czasu pod względem epidemicznym sytuacja się nie pogorszy.

Mistrzostwa, jak sama nazwa imprezy wskazuje, odbędą się na dystansie 21 km, w Górach Opawskich, a dokładniej w Lesie Prudnickim, ze startem i metą pod szczytem Koziej Góry. Półmaraton dedykowany jest sportowcom, którzy dobrze znają nordic walking i są zaprawieni w długich marszach. Rajd Górski (5 km) polecany jest z kolei wszystkim sympatykom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, również tym, którzy wcześniej nic albo niewiele mieli do czynienia z „kijkami”.

– W rajdzie może wziąć udział każdy, również całe rodziny, od kilkuletnich dzieci, do seniorów – zachęca Marcin Ślusarczyk z Wesoły Borsuk Team.

Zapisy odbywają się poprzez stronę: my.raceresult.com.

Zawody odbędą się z zachowaniem rygorów sanitarnych COVID-19, m.in. dotyczących zachowania dystansu, obowiązku zasłaniania nosa i ust w wyznaczonych strefach, dezynfekcji rąk oraz pomiaru temperatury ciała przy odbieraniu pakietów startowych.

Termin: 26 września, start o godz. 10.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here