Dzięki Sparkee łatwiej zaparkujesz

0

Aplikacja Sparkee wskazuje kierowcom miejsca parkingowe w Prudniku.

Prudnik metropolią nie jest, niemniej dla kierowców spoza miasta, znalezienie wolnych miejsc w godzinach szczytu może stanowić nie lada problem. Aplikacja na telefon wskaże obszary, gdzie są miejsca do zaparkowania. Chodzi zarówno o duże parkingi, jak i mniejsze miejsca do zaparkowania przy ulicach, płatne – wchodzące w skład Strefy Płatnego Parkowania i bezpłatne. To rozróżnienie jest istotne, bo w centrum miasta są miejsca poza strefą i przyjezdni kierowcy nie mają pewności, czy muszą je opłacić w parkometrze.

Aplikacja podaje również informacje na temat dni i godzin obowiązywania opłat w SPP oraz kary za nieuiszczenie opłaty. Ma również funkcję nawigowania do wybranego miejsca parkingowego. Istotnym wzbogaceniem aplikacji byłoby wskazanie lokalizacji parkometrów oraz podanie liczby miejsc parkingowych w poszczególnych lokalizacjach. Twórcy aplikacji oferują opcję wskazywania miejsc wolnych i zajętych przez samochody, na podstawie automatycznej analizy obrazu z kamer, ale ta wersja w Prudniku nie jest dostępna.

Aplikacja jest nowa (dotąd ponad 100 pobrań) i na razie nie wspiera kierowców chcących zaparkować w większości polskich miast. Jej przydatność sprawdzi się z chwilą upowszechnienia i objęcia zasięgiem dużej liczby miejscowości, niekoniecznie tylko w Polsce.

Sparkee można pobrać z Google Play i App Store. Jest również dostępna z poziomu przeglądarki internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here