100. rocznica Bitwy Warszawskiej

2

To mniej popularne rozwiązanie, niż tradycyjne uroczyste spotkania w miejscach upamiętnień ważnych narodowych wydarzeń. W tym roku uczczeniu okrągłej rocznicy Cudu nad Wisłą oraz Święta Wojska Polskiego towarzyszył plener malarski. Organizatorem pleneru był Prudnicki Ośrodek Kultury (opiekunem artystycznym była Agata Wilczek) i Kongregacja Przemysłowo-Handlowa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej (reprezentował ją czuwający na przebiegiem pleneru Marek Madej). Co ciekawe, organizacja plenerów malarskich jest dla OIG czymś naturalnym i stałym. Wybitni artyści, wykładowcy uczelni artystycznych z całej Polski tworzyli w Prudniku od 5 sierpnia.

Podsumowaniem pleneru było spotkanie w sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku. Na wspaniałym wernisażu zaprezentowano piękne prace. Niektóre nawiązywały do głównego tematu pleneru, inne w większości były wynikiem zauroczenia miejscem, gdzie pracowali artyści. Mamy więc niezwykłe widoki naszego miasta.

Podczas pleneru, który odbył się w piątek 14 sierpnia, obok artystów obecny był także burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, który wręczał goszczącym tu twórcom kwiaty i pamiątki. Był też prezes okręgu opolskiego KPH OIG Piotr Pancześnik.

Relacja z wernisażu wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here