Wakacje z teatrem dla dzieci

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Godzina z przedstawieniem to naprawdę bardzo dobra propozycja na wakacyjny odpoczynek dla dzieci. A jak doświadczenie pokazuje, bawią się także dorośli. Kino „Diana”, oprócz oferty seansów filmowych, zaprasza na przedstawienia teatralne skierowane do dzieci. 9 lipca odbył się spektakl „Prastara Książnica – skarb i tajemnica… bo mądrość tkwi nie tylko w Wifi”. Pisaliśmy o tym spektaklu w „Tygodniku Prudnickim”, na Teraz Prudnik zamieściliśmy wybór fotografii. Zresztą, podczas drugiego przedstawienia, publiczności było już dużo więcej.

Tymczasem w czwartek 23 lipca odbył się kolejny spektakl pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle poleciała”. Karolinka – mała czarodziejka miała dość słuchania rodziców i kiedy przypadkiem natrafiła na przepis eliksiru, dzięki któremu mogła się stać wreszcie dorosła wyruszyła w poszukiwaniu brakującego składnika. I tu zaczęły się kłopoty, bo to spektakl o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. Ważna lekcja dla dzieci, szczególnie podczas wakacji, kiedy jest więcej czasu i więcej swobody, niezależności. Obok prezentujemy zdjęcia z tego przedstawienia.

Ale podczas tych wakacji, czekają na nas jeszcze dwa spektakle przygotowane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Z tym, że te dwa kolejne odbędą się już na scenie sali reprezentacyjnej Pałacu Fränkla w Prudniku. 30 lipca będzie to bajka o zasadach dobrego wychowania pt. „W leśnym sądzie niejeden bohater dziś zasiądzie”. Z kolei 6 sierpnia obejrzymy przedstawienie pt. „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. Oba spektakle zaczną się o godz. 10.00, wstęp 10 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here