Świętował imieniny Anny?

0
(fot. KPP Prudnik)

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Do zdarzenia doszło wieczorem, 26 lipca na stacji benzynowej. Wtedy to, policjant prudnickiej drogówki zobaczył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wyszedł z mercedesa. Funkcjonariusz widząc jego zachowanie zaczął z nim rozmawiać. Wtedy też wyczuł silną woń alkoholu. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Odebrał kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał policyjny patrol.

Badanie alkomatem pokazało, że 55-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał, gdy skończył mu się alkohol wsiadł za kierownicę i pojechał dokupić kolejne butelki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy!
Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego gdy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub jeżeli mamy taką możliwość zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here