Strefa Ekonomiczna sfinansuje dokumentację nowej drogi

0
(fot. Andrzej Dereń)

Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jacek Bialik i burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak podpisali w sobotę 4 lipca w Prudnickim Ośrodku Kultury porozumienie na wykonanie dokumentacji drogi w północnej części strefy ekonomicznej. W spotkaniu wzięli udział wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa i posłanka Katarzyna Czochara.

– To porozumienie gwarantuje nam, że dokumentacja na wykonanie drogi zostanie sfinansowana przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną – mówi burmistrz Grzegorz Zawiślak. – To wartość około 200 tys. zł, a cała inwestycja szacowana jest na 6 mln zł.

Burmistrz podkreśla dobrą współpracę z KSSE oraz toczące się rozmowy z inwestorami zainteresowanymi zaangażowaniem się w działalność w Prudniku: – Mam nadzieję, że już niebawem się spotkamy i będziemy mogli państwu zaprezentować inne dokumenty i podpisywanie umów z konkretnymi inwestorami, którzy pojawią się w strefie.

Wiceminister Ociepa przypomniał o swojej wizycie w Prudniku przed wyborami parlamentarnymi i złożonej wówczas obietnicy budowy drogi. Podpisanie porozumienia jest częścią drogi do realizacji tej inwestycji. Polityk podkreślał również, że jeśli kierująca się rachunkiem ekonomicznym spółka KSSE angażuje się w inwestycję w Prudniku, łożąc środki na dokumentację, to znaczy, że istnieją przesłanki ku temu, że w ślad za nią pójdą decyzje o lokalizacji nowych firm: – To nie są tylko nasze pobożne życzenia, albo postulaty z kampanii wyborczej, tylko realna i świadoma polityka publiczna.

– Dzisiaj wiele osób dostrzega potencjał rozwojowy Prudnika. Ileś lat temu decydenci nie dostrzegali tych walorów, nie tylko turystycznych, ale i gospodarczych, że bliskie sąsiedztwo z Czechami to zaleta a nie wada. Dziś widzimy, że to się zmienia – mówiła posłanka Katarzyna Czochara, dodając, że sytuacja wciąż nie jest najlepsza, biorąc pod uwagę choćby widok pustych witryn sklepowych w Prudniku do sprzedania lub wynajmu.

Gotowa dokumentacja umożliwi burmistrzowi staranie się o środki na budowę drogi w ramach programów rządowych lub unijnych. Być może dojdzie do etapowania inwestycji, tak jak to było w przypadku już wykonanego odcinka ul. Przemysłowej.

Więcej na ten temat przeczytać będzie można w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here