Przez Białą, Lubrzę i Strzeleczki znów przejedzie pociąg pasażerski

3

Podaną przez nas kilka dni temu informację o przejeździe 23 sierpnia na linii Nysa – Prudnik pociągu specjalnego uzupełniamy o kolejny, kolejowy hit. Ten sam pociąg i tego samego dnia przejedzie niedostępną na co dzień linią Prudnik – Biała – Krapkowice! Poniżej pełna informacja na ten temat.

Spółka Turystyka Kolejowa TurKol.pl z Poznania, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz spółka Cargo Master zapraszają do przejazdu starym pociągiem z Nysy do Prudnika i z powrotem oraz z Prudnika do Krapkowic i ponownie do Prudnika.

Przejazd odbędzie się 23 sierpnia na pokładzie zabytkowego pociągu z wagonami 3 klasy z lat 40. XX wieku, z drewnianymi ławeczkami z lokomotywą spalinową SM30 z lat 50. XX wieku – piszą organizatorzy. Ze względu na nie za długie trasy przejazdów impreza dedykowana jest dla rodzin z dziećmi.

Skład przyjedzie z Wrocławia do Nysy, stąd przez Nowy Świętów dotrze do Prudnika i ruszy do Krapkowic przez Białą. Powrót odbędzie się tą samą trasą. Organizatorzy podzielili poszczególne odcinki na odrębne relacje, stąd można zamówić bilet tylko na jeden z nich. Dla nas najciekawsze są przejazdy „Pradziad” i „Chrapek”, zwłaszcza ten ostatni, który poruszać się będzie po nieczynnej dla ruchu pasażerskiego linii Prudnik – Krapkowice.

Skład PRADZIAD (Nysa – Prudnik – Nysa) odjedzie z Nysy o godz. 12.00, a w Prudniku będzie o 12.42. Powrót z Prudnika o godz. 15.45 (przyjazd do Nysy – 16.40). Cena biletu to 39 (normalny) lub ulgowy – 29 zł.

Skład CHRAPEK (Prudnik – Krapkowice – Prudnik) odjeżdża z Prudnika o godz. 12.45 (przyjazd do Krapkowic – 13.45). Odjazd z Krapkowic – godz. 14.30 (przyjazd do Prudnika – 15.35).  Cena biletu: 69 – normalny i 49 zł – ulgowy.

Godziny przejazdów mają na razie charakter orientacyjny. Bilety ulgowe przeznaczone są dla niepełnoletnich, którzy ukończyli 4 rok życia. Dzieci młodsze przejeżdżają bezpłatnie. Pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc, nie będzie więc można z nich skorzystać przychodząc na stację bez zakupionego biletu. Bilety można rezerwować poprzez stronę turkol.pl.

3 KOMENTARZE

  1. Drogie, ale tak to jest, że im coś jest rzadszego, tym jest droższe. Ceny byłyby niższe, gdyby była to stała atrakcja sezonowa na przykład na linii Prudnik – Krapkowice, tak jak na Osoblažce. Tymczasem taki przejazd jest na tej linii raz na dwa, trzy lata.

  2. Pod koniec 2018 roku ,zostalo opublikowanych 20 projektow z programu KOLEJ+ , w tym odcinek Prudnik-Krapkowice. Szacunkowa wielkosc nakladu calosci to 100 milionow zlotych. ” NIESTETY PRZEMINELO Z WIATREM „! Oby tak nie bylo z polaczeniem kolejowym Raclawice Slaskie-Glubczyce-Raciborz!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here