Odnowione świetlice wiejskie

1
(fot. Sołectwo Kolnowice)

Dzięki środkom samorządów Województwa Opolskiego i Powiatu Prudnickiego w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w gminie Biała odnowiono dziewięć miejsc spotkań sołeckich.

Są to świetlice wiejskie, ale z przekazanych środków nie tylko wyremontowano same lokale, ale między innymi zakupiono wiatę. Wiele zależało od tego, w jakim kierunku remontowym chcą pójść poszczególne sołectwa. Każde z nich otrzymało po 5 tys. ze środków marszałkowskich i 1 tys. zł z powiatu. Do tego dochodził wkład własny oraz niezliczone godziny prac społecznych.

– Sala przeszła całkowitą metamorfozę – mówi o świetlicy wiejskiej w Kolnowicach sołtys tej miejscowości Damian Tarnowski. – Począwszy od wylania posadzek, wymiany drzwi, tynkowaniu i malowaniu ścian, poprzez założenie wykładziny, grzejników elektrycznych i innych prac remontowych. Szkoda, że burmistrz Białej nie wspiera między innymi naszego sołectwa w tak ważnych inicjatywach, jakim był remont choćby nawet wspomnianej świetlicy wiejskiej.

W przypadku Kolnowic z funduszu sołeckiego do budżetu zadania w ramach MIS przekazano 3,2 tys. zł oraz zrealizowano około 170 godzin prac społecznych.

W piątek 24 lipca podczas uroczystego spotkania z udziałem burmistrza Edwarda Plicki sołtysi otrzymali z rąk członka Zarządu Województwa Opolskiego Antoniego Konopki pamiątkowe tabliczki informujące o realizacji projektu.

W TRAKCIE PRAC REMONTOWYCH I PO ICH ZAKOŃCZENIU – KOLNOWICE:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here