Marcin Ociepa wzywa elektorat Andrzeja Dudy do mobilizacji

1

Kolejną odsłoną kampanii wyborów prezydenckich było sobotnie (4 lipca) spotkanie poparcia Andrzeja Dudy w Prudniku. Tym razem kandydata wspierali wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa (Porozumienie J. Gowina) i posłanka Katarzyna Czochara (Prawo i Sprawiedliwość).

Wiec odbył się według wcześniej praktykowanego schematu, a więc spotkania przed ratuszem, krótkich przemówień liderów oraz rozmów, również z udziałem mieszkańców.

Marcin Ociepa wręczył wiceburmistrzowi Jarosławowi Szóstce planszę z kwotą, jaką Gmina Prudnik otrzyma w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych – 1 791 832 zł. To pieniądze z budżetu państwa przeznaczone na realizację wcześniej zaplanowanych gminnych inwestycji, które stanęły pod znakiem zapytania w związku z poepidemicznym kryzysem i zmniejszeniem dochodów samorządów. Akcja ma charakter ogólnopolski i dotyczy wszystkich samorządów (łączna kwota to 6 mld zł). Krytycy Funduszu podkreślają, że to obietnica z wyprzedzeniem, ponieważ nie został on jeszcze uchwalony przez Radę Ministrów, a symboliczne przekazywanie „czeków” właśnie teraz jest częścią kampanii wyborczej wspierającej kandydaturę Andrzeja Dudy. Wiceminister zadeklarował w Prudniku, że przyznane środki będą na koncie gminy już we wrześniu.

Więcej o spotykaniach wyborczych w Prudniku obu kandydatów będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here