Kiedy warto kupić materac lateksowy? Opinie Specjalistów

0
Kiedy warto kupić materac lateksowy? Opinie Specjalistów

Zmiana materaca to trudne zadanie. Warto pamiętać, że produkty te dzielą się na wiele różnych typów o odmiennych zastosowaniach. Dziś pomożemy w wyborze materaca lateksowego, który jest świetnym wyborem dla alergików.

Dobry materac to podstawa zdrowego snu

Źle dobrany materac może dać się nam we znaki – podobnie jak produkt od niesprawdzonej marki. Jeśli jednak wybierzemy wysokiej jakości materac od topowego producenta, dodatkowo biorąc pod uwagę kilka ważnych kwestii, możemy liczyć na znaczny wzrost naszego zadowolenia z życia. Nie ma w tym stwierdzeniu ani trochę przesady – sen odpowiada za sprawną pracę ogromnej liczby procesów w naszym organizmie. Dzięki poprawnemu wypoczynkowi możemy prężnie działać i rozwijać się w życiu. Kolejne pozytywne efekty dobrego snu to więcej energii, lepsza pamięć, lepszy refleks i większa wola do pracy.

Materac powinien być dobrany jak najlepiej do naszych potrzeb. Interesować nas będą gabaryty – oczywiście najwygodniejsze są największe materace, jednak musimy także uwzględnić wymiary naszej sypialni. Dla par zalecamy stosowanie modeli o wymiarach przynajmniej 140×200. Materac musi mieć odpowiednią twardość, która zależy od naszej wagi:

  • H1 – dla osób o wadze do 60 kilogramów,
  • H2 – od 60 do 80 kilogramów,
  • H3 – od 80 do 100 kilogramów,
  • H4 – powyżej 100 kilogramów.

Indywidualne potrzeby mogą wymagać zastosowania materaca antyalergicznego, medycznego (jeśli zmagamy się np. ze schorzeniami kręgosłupa) lub odwracalnego. Produkty z tej ostatniej kategorii oferują zmienną twardość po dwóch stronach, co znacznie zwiększa komfort z ich korzystania. Wybór może być dość trudny, jednak postaramy się doradzić, na co warto zwrócić uwagę.

Dlaczego lateks jest tak skutecznym materiałem w konstrukcjach materacy?

Lateks to roztwór kauczuku, który wykorzystywany jest w bardzo wielu sektorach przemysłu. Charakteryzuje się świetnymi właściwościami, jeśli chodzi o higienę i utrzymanie mikroklimatu materaca. To z kolei ma monumentalne znaczenie dla nas, a także dla pomieszczenia. Mniejsza szansa na rozwój roztoczy i bakterii to spokojny sen przez długie lata.

Materace lateksowe są bardzo wytrzymałe – nie podlegają zbyt szybko odkształceniom. Są to także materace elastyczne – często stosowane są np. w łóżkach szpitalnych, gdzie kąt nachylenia stelaża jest zmienny. Jak widać, to cała gama korzyści, jednak jeszcze nie przeszliśmy do najważniejszej. Są to materace niezwykle wygodne. Należą do kategorii materacy piankowych, a dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów stanowią gwarancję idealnego snu.

Najlepsze materace lateksowe od topowych producentów

Liderzy rynkowi, tacy jak Hilding, Janpol czy Materasso, mają w swojej ofercie kilka wartych uwagi modeli materacy lateksowych. Przedstawiamy trzy interesujące propozycje od tych renomowanych producentów.

materac Blues marki Hilding

Janpol Demeter – materac lateksowy, o średniej twardości lub twardy – w zależności od wybranego wariantu. Jego okres gwarancji to 5 lat. Jest to materac antyalergiczny i elastyczny, dysponuje siedmioma strefami twardości. Janpol Demeter to produkt medyczny – zapewnia optymalną wentylację i odpowiedni mikroklimat.

Materasso Premier Biospring – materac lateksowy o średniej twardości. Podobnie jak Janpol Demeter, ma siedem stref twardości i 5-letni okres gwarancji. Jest wykonany z pianki Biospring. Materasso Premier Biospring jest także odwracalny, a jego pokrowiec wypierzemy w 60 stopniach.

Kolejny jest materac Blues marki Hilding. To materac nawierzchniowy, który  zapewni drugie życie naszej starej kanapie lub łóżku. Jest on niezwykle tani – najmniejszy wariant zakupimy już za 370 złotych. Dysponuje 15-letnim okresem gwarancji, jest odwracalny i antyalergiczny, a jego twardość to H2. Ponadto zachowuje idealną wentylację, można także prać go w temperaturze 60 stopni.

— MATERIAŁ SPONSOROWANY —

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here