Gdzie jest skarbnica wiedzy

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Jest nareszcie możliwość obejrzeć spektakl teatralny na żywo. W Prudniku podczas wakacji mają taką możliwość dzieci. Chociaż, na pewno dorośli też nieźle mogą się bawić na takim przedstawieniu.

W czwartek 9 lipca w kinie „Diana” wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Edukacji i profilaktyki brzmi trochę poważnie, ale tak naprawdę była przygoda (poszukująca skarbu piratka na bezludnej wyspie, która okazała się trochę zamieszkana), było mnóstwo humoru (sprawdzał się niezależnie od wieku), no i było lekko podane przesłanie. Nawet kilka. Dość powiedzieć, że bohaterka przedstawienia trafiła na wyspę, na której nie było zasięgu Wi-Fi. Tytuł spektaklu to „Prastara książnica – skarb i tajemnica” i oprócz przeciwstawienia książki – internetowi była główna myśl, że „prawdziwy skarb każdy ma w sercu”.

Jest tylko jedno ale… Na spektaklu publiczności było jak na lekarstwo. Aż żal było patrzeć, że taki piękny teatr marnuje się bez pełnej sali. Można przychodzić, śmiało! Miejsca jest bardzo dużo. Kolejny spektakl w czwartek 23 lipca. Ponownie Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, tym razem w przedstawieniu pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”. Bohaterką będzie Karolinka, mała czarodziejka, która ma dosyć słuchania rodziców.

To nie koniec, w ramach Wakacji z Teatrem Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa w planie są potem jeszcze dwa przedstawienia. Oba w czwartki. 30 lipca pt. „W leśnym sądzie niejeden dziś zasiądzie”. 6 sierpnia pt. „Miś Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. Te dwa spektakle już w Prudnickim Ośrodku Kultury. Przedstawienia rozpoczynają się zawsze o godz. 10.00. Wstęp na spektakle wynosi 10 zł. Naprawdę warto. Nie warto natomiast narzekać, że w czasie wakacji nic się nie dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here