Chrześcijanin za kierownicą…

1

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patronat kierowców i podróżnych, dziś w wielu parafiach dokonano błogosławieństwa osób, które na co dzień poruszają się za kierownicą oraz ich pojazdów, również rowerów.

Nie inaczej było w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łące Prudnickiej, gdzie przy kościele ustawił się spory sznur pojazdów. W bezpiecznej i przyjaznej drodze błogosławił proboszcz ks. Marcin Michalski. Liturgiczne wspomnienie świętego Krzysztofa w Kościele katolickim przypada na 25 lipca (w tym roku to sobota).

Podczas niedzielnych mszy, z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, odczytano list przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bpa Jerzego Mazura SVD, w którym można było przeczytać jakże mądre słowa: – Jako wierzący musimy być ludźmi życzliwymi i odpowiedzialnymi użytkownikami dróg, gotowymi służyć i pomagać innym oraz dokładać troski o poszanowanie zasad bezpieczeństwa drogowego. Ani lekkomyślność, ani agresja, ani nietrzeźwość za kierownicą nie powinny cechować żadnego chrześcijanina. MIVA Polska* przypomina o tym w zasadach zwanych Dekalogiem Kierowcy i zachęca do rachunku sumienia kierowcy.

Kolekta podczas błogosławieństwa zbierana była na rzecz zakupu pojazdów dla organizacji misyjnych, które działają na świecie. Samochody, busy, ambulanse, łodzie, czy rowery, służą nie tylko w dotarciu misjonarzom do trudno dostępnych miejsc ze Słowem Bożym, ale również w transporcie chorych i potrzebujących pomocy, budowaniu świątyń, kaplic, szkół i przedszkoli, a także w ratowaniu ludzi w czasie klęsk żywiołowych i wojny.


* – Mission Vehicle Association (niem. Missions-Vekehrs-Arbeitsgemeintschaft) – Stowarzyszenie/Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu.

1 KOMENTARZ

  1. Klecha z ministrantami to covidianie…ciekawe ile setek skasowal za czary-mary…Droga krzyzowa,cierpinie,śmierc na drodze,hmmm szubienicy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here