Według oficjalnych danych koronawirusa w powiecie prudnickim praktycznie nie ma

1
(fot. Andrzej Dereń)

Do trzech osób spadła liczba zakażonych koronawirusem z powiatu prudnickiego, które są znane służbom sanepidowskim.

We wtorek 23 czerwca wojewoda opolski poinformował o trzech nowych ozdrowieńcach z powiatu prudnickiego: mężczyźnie i kobiecie w średnim wieku oraz mężczyźnie w sile wieku. Wszyscy przebywali w izolacji domowej.

Według aktualnych danych od początku epidemii w powiecie prudnickim wykryto 16 przypadków Sars Cov-2, z czego jedna osobna zmarła, a 12 to ozdrowieńcy.

Jak dotąd w województwie opolskim to właśnie w powiecie prudnickim wykryto najmniej przypadków koronawirusa, choć jeśli wziąć pod uwagę potencjał demograficzny, to jeszcze mniej zakażeń zidentyfikowano proporcjonalnie m.in. w powiecie nyskim (29).

Dotąd testowanie na obecność wirusa przeprowadzano m.in. wśród personelu ośrodków opiekuńczych, szpitala w Prudniku, pracowników oświaty (częściowo). Testowani są również ci mieszkańcy powiatu prudnickiego, którzy dojeżdżają do pracy (o ile jej specyfika tego wymaga) poza jego granicami, a takich jest niemało. Odpłatne testy oferują niektóre przychodnie i laboratoria w Prudniku. Służby państwowe nie podają, ile badań wykonano w poszczególnych powiatach.

Znacznie spadło zaangażowanie służb mundurowych związanych z kontrolą osób przebywających w kwarantannie. Obecnie jest 11 takich osób, gdy w pierwszej połowie maja jednorazowo było ich ponad 200. Jedna osoba z powiatu prudnickiego jest hospitalizowana.

1 KOMENTARZ

  1. Ciężkich przechorowań praktycznie już nie ma, więc może zostać na aktualnym podejściu do tematu i przejść przez epidemię ľagodnie, bez zamykania ludzi w izolacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here