Czeskie pasażerskie znów jadą przez Polskę

4

Powoli wracamy do normalności. W poniedziałek 22 czerwca wznowione zostały transgraniczne połączenia kolejowe przez Głuchołazy. Na fotografii wieczorny pociąg relacji Ostrawa – Karniów – Lipova Lazně w Pokrzywnej (22 czerwca).

Czy w końcu doczekamy czasów, kiedy pociąg będą zatrzymywały się w Moszczance/Pokrzywnej?

4 KOMENTARZE

  1. Dobra wiadomosc, fakt troche daleko na stacje w Glucholazach, natomiast na wysokosci przystanku Glucholazy Miasto pociag jedzie wysokim nasypem, mozna wybudowac peron z wiata, niestety zaraz okaze sie niewykonalne technicznie. W Moszczance/Pokrzywnej peron zarosniety krzaczorami , wszystko do zrobienia , srodki tez mozna „wychodzic ” jesli panstwo faktycznie stawia na turystyke przygraniczna!?

  2. Troche sie w obietnicach poslow nazbieralo. w temacie kolejowym- powyzsze przystanki na czeskim kierunku, nie wspomnę o Programie KOLEJ+ ( odbudowa polaczenia Raclawice Slaskie-Glubczyce-Raciborz, reaktywacja na lini Prudnik-Krapkowice a nawet docelowo Gogolin , Magistrala Podsudecka gdzie juz 3 lata opracowuje sie studium wykonalnosci . KOLEJ TO TEZ JEST WAZNY ELEMENT GOSPODARKI, pamietajmy o tym!!

    • Decydenci u nas nie rozumieją znaczenia kolei. Przekonani są, że ludziom wystarczą ich samochody, a dzieciom autobusy do szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here