Z USA importowane są nie tylko kultowe klasyki, ale też praktyczne auta na codzień

Wielu entuzjastów motoryzacji zapytanych o wymarzony pojazd bez chwili wahania wskaże Mustanga, Chargera czy Firebirda. Nawet wśród tych najpopularniejszych modeli, rynek wtórny w Polsce jest dość ubogi, a ceny wysokie, więc marzenia pozostają marzeniami. Mało kto zdaje sobie sprawę, że import samochodów zza oceanu nie jest aż tak drogi jak może się wydawać, a formalności dopełnić może za nabywcę specjalizująca się w takiej działalności firma – DriveUsa.

Niezależnie od tego, czy zaliczasz się do fascynatów amerykańskiej motoryzacji, czy szukasz po prostu praktycznego auta, powinieneś rozważyć opcję importu. Od czego zaczynamy? W pierwszej kolejności należy ustalić budżet na licytowany samochód biorąc pod uwagę wszelkie koszta związane z importem oraz ewentualną naprawą pojazdu.

Udało nam się wylicytować samochód, więc jakie będą kolejne koszta?

Do kwoty wygranego samochodu dom aukcyjny dolicza prowizję. Wysokość opłaty jest zależna od kwoty za jaką wylicytowaliśmy pojazd. Po opłaceniu samochodu organizujemy transport do najbliższego portu. Koszt 200$-1100$ w zależności jak daleko znajduje się auto. Samochód jest pakowany w kontener do Niemiec (BREMERHAVEN) koszt frachtu 550$-895$ i tym razem kwota jest uzależniona od portu. Samochód wypływa do Europy. Niestety czekają nas kolejne koszta.

Podatki, podatki, podatki…

W momencie, gdy auto przypłynie do Niemiec musimy opłacić cło, VAT i akcyzę.

Osoba prywatna:
Cło: 10% płatne w Niemczech
VAT: 19% płatne w Niemczech

Firma:
Cło: 10% płatne w Niemczech
VAT: 23% płatne w Polsce
Musimy pamiętać o tym, że jeżeli importujemy samochód na firmę musimy posiadać VAT UE oraz numer EROI. Wniosek o nadanie numeru EROI możemy złożyć online.

Akcyzę opłacamy w Polsce. Jej wysokość jest taka sama dla osób fizycznych i firm.
dla samochodów o pojemności do 2.0: 3,1%
dla samochodów o pojemności powyżej 2.0: 18,7%

Dlaczego warto sprowadzić samochód zza oceanu?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że pomimo tak licznych kosztów jakie nas czekają po drodze import samochodu z USA nadal jest opłacalny. Możemy tam kupić samochód 20-30% taniej niż odpowiednik w Europie. Ważne jest dokładnie oszacowanie budżetu jaki posiadamy na zakup pojazdu.

O innych plusach można by rozmawiać długo. Przede wszystkim historia samochodu. Mamy możliwość w prosty sposób sprawdzić każdy samochód pod względem przebiegu, historii wypadkowej czy serwisowej. Ponadto samochody z USA są tańsze oraz często lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki w Europie.

Firma DriveUsa.pl świadczy usługi kompleksowego importu samochodu z USA oraz Kanady do Polski. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami tak by po stronie klienta było jak najmniej obowiązków. Dokładne informacje uzyskać można na stronie internetowej, Facebooku i pod numerem telefonu 725 975 099.

— MATERIAŁ SPONSOROWANY —


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here