Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (27 maja)

3

Burza w prudnickim szpitalu, szykuje się zmiana prezesa. Szpital w obliczu bezpośredniego zagrożenia epidemicznego, prezesa nie ma, bo szuka nowej pracy, starosta go krytykuje, a chwalony przez pracowników dyrektor zostaje zwolniony. Tak w wielkim skrócie wygląda obecna sytuacja w powiatowej spółce Prudnickim Centrum Medycznym. Czy obecne przesilenie doprowadzi do unormowania sytuacji? O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 27 maja)? Oto zapowiedzi:

 • Wyniki pięciu testów są niejednoznaczne. Konieczne są dokładniejsze badania. Pięciu pracowników oświaty gminy Prudnik uzyskało wyniki pozytywne lun na granicy normy badania na przeciwciała koronawirusa. Problem w tym, że żadna z tych osób nie musi być obecnie zakażona. Testy przesiewowe wykonano na 116. pracownikach i wiąże się z uruchomieniem części szkół i przedszkoli.
 • Nowe zakażenia w powiecie prudnickim. Zlecane przez decydentów badania przesiewowe na obecność koronawirusa w powiecie prudnickim „ruszyły” epidemiczną statystykę.
 • Urzędy otwierają się dla klientów. Od poniedziałku 25 maja swoje drzwi dla klientów ponownie otworzyły: Starostwo Powiatowe w Prudniku, Urząd Miejski w Głogówku i Urząd Gminy w Lubrzy.
 • Apelują o otwarcie granicy polsko-czeskiej. Samorządowcy z polsko-czeskiego pogranicza apelują do premierów obu państw o otwarcie granicy.
 • Prudniczanin blisko stanowiska rektora prestiżowej uczelni. Pochodzący z Prudnika prof. Bogusław Pawłowski otarł się o stanowisko rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • Wielka strata. Na cmentarzu komunalnym w Prudniku pożegnano Zygmunta Wójcika, legendę prudnickiej Pogoni. W gazecie przypominamy postać tego zasłużonego i popularnego sportowca.
 • Wywiad: Polacy ślepo podążają za modą. Rozmowa z Aleksandrą Jakubowicz, prudniczanką, która realizuje swoje marzenia na obczyźnie.
 • Wypadek: 19-latek doprowadził do „czołówki” – był nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło w Prudniku wczesną nocą 23 maja.
 • Syndrom masowego ginięcia. Jeszcze do nas w maksymalnej skali do dotarł, ale może do nas przyjść. Ludzie wołają o ratunek dla pszczół i ci sami ludzie robią wszystko przeciw tym pożytecznym owadom.
 • W kosztorysie można wpisać wszystko. Z szerokim gestem PKP Polskie Linie Kolejowe kreślą wizje możliwych realizacji inwestycji w ramach rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku. Wśród nich jest odnowienie i elektryfikacja linii z…
 • Strzeleczki: Wójt – strażak. Marek Pietruszka, wójt gminy Strzeleczki, jest nietuzinkowym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.
 • Lubrza: Sesje są tylko nadzwyczajne. Terminów rocznego planu zwyczajnych sesji – w aktualnej sytuacji epidemii – Rada Gminy nie bierze pod uwagę, bo zwoływane są tylko sesje nadzwyczajne, jeżeli jest taka bieżąca potrzeba.
 • Biała: Skarga na OPS. Do Urzędu Miejskiego w Białej wpłynęła skarga na działalność kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Marię Klimowicz. Co z tego wynikło, piszemy w gazecie.
 • Biała: Straciła panowanie nad pojazdem. W poniedziałek 25 maja doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu obwodnicy Białej z szosą w kierunku centrum miasta od strony Prudnika.
 • Pogórze – Strzeleczki: Potężny pożar pryzmy słomy. W krótkim odstępie czasu doszło do pożarów dwóch potężnych pryzm słomy.
 • Walce: Powrót do szkół. Wójt gminy Marek Śmiech zapowiada otwarcie szkół i przedszkoli dla dzieci.
 • Walce: Chcą mieć nową infrastrukturę boiska. Wójt gminy Walce Marek Śmiech złożył wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie w ramach programu „Sportowa Polska”.
 • Moszczanka: Dobrzy jak chleb. Uczniowie Szkoły Podstawowej  Moszczance nagrodzeni zostali w konkursie plastycznym „Dobrzy jak chleb”.
 • Wspominając Jana Pawła II: Listy z Watykanu. W związku z niedawnym jubileuszem urodzin Karola Wojtyły wracamy do wspomnienia związanego z tym wielkim Polakiem, świętym naszym czasów. Dziś poprzez listy…
 • Archiwum Odkrywcy: Święty Rochu, najosobliwszy patronie od powietrza morowego. Kult świętego Rocha spopularyzował się szczególnie silnie na terenie dawnego księstwa nyskiego. Do dziś znajdziemy tam wiele pamiątek po tym świętym, zarówno w Polsce, jak i na czeskim pograniczu.
 • Apel: IPN poszukuje informacji o powstańcach z ziemi prudnickiej. Instytut Pamięci Narodowej poszukuje informacji o pięciu powstańcach śląskich, których grób odkryto w ubiegłym roku. Najprawdopodobniej pochodzili z powiatu prudnickiego w jego dawnych granicach.
 • Wędrowiec wraca na łamy. Po epidemicznej przerwie na łamy „Tygodnika Prudnickiego” wraca dodatek turystyczny „Wędrowiec”. W wydaniu majowym będzie można przeczytać o kolejce wąskotorowej Třemešna – Osoblaha, walce z kornikiem w rezerwacie „Rejviz”, nowym wydawnictwie Euroregionu Pradziad, spływie kajakowym na Osobłodze, Mobilnym Asystencie Turystycznym w Białej, odnowie miejsc odpoczynku w Górach Opawskich i… „koronaturystyce”. Zaprosimy również na wycieczkę do Czerwonego Krzyża na północnych kresach ziemi prudnickiej.
 • 75 lat prudnickiej Pogoni. Cześć dziewiąta historii piłkarskiej Pogoni Prudnik piórek Mieczysława Matczaka.
 • Sport (piłka nożna): Z awansami, ale bez spadków. Zarząd Opolskiego Związku Piłki Nożnej przyjął uchwałę o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach 4 ligi i klas niższych. Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. A co dalej z czesko-polskimi dzialaniami odnosnie przedluzenia toru kolejki , z Osoblahy do Raclawic Slaskich??

 2. Uruchomiono nabor do programu KOLEJ+, Niedawno Starostwo powiatowe w Prudniku prowadzilo rozmowy na temat odbudowy polaczenia kolejowego Raclawice Slaskie-Glubczyce-Raciborz, juz goraczka minela??

 3. Opolscy „przedparlamentarni”obiecywali budowe przystankow kolejowych( Glucholazy Miasto i Pokrzywna) Trzeba brac przyklad z wlodarzy wojewodztwa dolnoslaskiego, tam temat transportu kolejowego traktuje sie stanowczo i z efektami!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here