Profesor Józio z Prudnika

0

Pod koniec kwietnia na rynku wydawniczym ukazała się książka pt. „Profesor Józio w świecie dorosłych”. Jej autorem jest prudniczanin Michał Kleszcz. Książka przeznaczona jest dla dzieci (z rysunkami Aleksandry Adamskiej-Rzepka), według wydawcy rekomendowana dla odbiorców od 5 roku życia. Jednak to również propozycja dla dorosłych, próba pokazania im, jak dziwnie może wyglądać dorosłe życie, kiedy patrzy na niego ktoś niewprowadzony w tajniki i reguły. Ze względu na obecną sytuację – obostrzenia, które uniemożliwiają przeprowadzenie spotkań autorskich, organizację targów książki, nie ma normalnej, przewidzianej zwyczajowo dla nowych książek promocji. Tym bardziej zachęcamy do sięgnięcia po tę lekturę. Mamy dzisiaj nieco więcej czasu dla rodziny, można usiąść i poczytać ze swoim dzieckiem.

Książkę wydało Wydawnictwo Martel (tu ją można zamówić: https://wydawnictwomartel.pl/profesor-jozio-w-swiecie-doroslych), specjalizujące się w publikacjach dla dzieci i młodzieży oraz książkach kulinarnych. Twarda oprawa, wysokiej klasy papier, szyte strony, różnego rodzaju czcionki, ilustracje (nadają się dodatkowo do pokolorowania), zapewniają dobrą jakość edytorską. 96 stron, cena 25 zł u wydawcy, w internetowch księgarniach można ją kupić za niższą cenę.  

Z okazji wydania „Profesora Józia” w najnowszym „Tygodniku Prudnickim” (nr 18, 29 kwietnia) rozmawiamy z autorem Michałem Kleszczem. Zapraszamy do lektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here