[AKTUALIZACJA] Koronawirus w szpitalu. Drugi przypadek w Racławicach Śląskich

2

Zidentyfikowano pierwszą osobę zakażoną koronawirusem w gminie Prudnik. Chodzi o pielęgniarkę miejscowego szpitala. Drugi z przypadków dotyczy pracownika Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich.

Wyniki wykonanego w sobotę testu były znane dziś rano.

O godz. 13.00 komunikat w tej sprawie wydał burmistrz Grzegorz Zawiślak:

„Wszystko wskazuje na to, że pojawił się pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Prudniku. O takim zdarzeniu, które może mieć miejsce w Prudnickim Centrum Medycznym dowiedziałem się od Starosty Prudnickiego. Jest to dowód na to, że dalej nie możemy czuć się bezpiecznie. Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach w tym zachowaniu higieny rąk i noszeniu maseczek ochronnych. Jeśli nie ma takiej potrzeby.”

Chodzi o jedną z pielęgniarek PCM. Jej stan jest dobry. W tej chwili podejmowane są decyzje, co do zawieszenia, bądź zamknięcia oddziału wewnętrznego szpitala.

-Nie jest wykluczone, że oddział zostanie odcięty od przyjmowania nowych pacjentów i poddany kwarantannie – mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Podobne kroki mogą być podjęte wobec Ośrodka Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich.

Starosta apeluje o zrozumienie sytuacji, szczególnie w stosunku do osób zakażonych.

2 KOMENTARZE

  1. to niech otworza granice dla pracownikow i po cholere mam nosic maseczke jak dzieci i rodzina gastarbajterow bedzie roznosic zaraze-po calym kraju-prawo rowne dla kazdego a nie wybiorczo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here