Prudnicka Platforma nie zgłosi kandydatów do komisji wyborczych

0
(fot. Andrzej Dereń)

Oświadczenie w tej sprawie wydał pełnomocnik Platformy Obywatelskiej na powiat prudnicki Franciszek Fejdych. Sprawa związana jest z utrzymaniem terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja.

Choć ostatnia propozycja zakłada, że obywatele mieliby możliwość głosowania korespondencyjnego, to krytycy takiego rozwiązania podnoszą, że wybory w bardzo trudnym dla Polaków czasie pandemii nie należy przeprowadzać między innymi ze względu na bezpieczeństwo ok. 300 tys. członków komisji wyborczych oraz bardzo ograniczonej możliwości prowadzenia kampanii przez kandydatów. W sondażu przeprowadzonym dla onet.pl, 79 proc. Polaków chce przełożenia terminu wyborów.

OŚWIADCZENIE

Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, mając na względzie zdrowie i życie mieszkańców Powiatu Prudnickiego, informuję, że nie będę zgłaszał kandydatów do Komisji Wyborczych wyborów, których termin PiS forsuje na 10 maja.

Pragnę podziękować wszystkim osobom, które deklarowały chęć pracy w komisjach z rekomendacji Komitetu Małgorzaty Kidawy – Błońskiej.

Życząc zdrowia i bezpieczeństwa

Pełnomocnik na Powiat Prudnicki

Franciszek Fejdych 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here