Kolejne transporty pacjentów do szpitala w Głuchołazach

2

Podobnie jak 11 kwietnia, również dzisiaj (18 kwietnia) przez Prudnik odbywał się transport podopiecznych i pacjentów z ośrodków, gdzie stwierdzono zakażenie koronawirusem, do Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach.

Po godz. 17.00 wojewoda opolski Adrian Czubak wydał komunikat, w którym poinformował o niezwłocznej relokacji podopiecznych Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach (pow. oleski) do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. – Jeszcze dziś przetransportowanych zostanie 10 osób – informował wojewoda.

Dodatkowo ze względu na „brak możliwości zapewnienia opieki medycznej pacjentom” Szpitala św. Rocha w Ozimku (pow. opolski) wojewoda polecił dyrekcji tej placówki „natychmiastowe przygotowanie wszystkich pacjentów do transportu medycznego”.

Jeszcze w sobotę 27 pacjentów przetransportowany będzie z Ozimka do szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu 13 osób, Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach – 12 osób i 116 Szpitala Wojskowego w Opolu – 2 osoby z wynikiem ujemnym na obecność koronawirusa.

2 KOMENTARZE

 1. No to super. Zamiast relokowac chorych w jedno miejsce rosziewaja tam gdzie zapwene warunkow wielkich nie ma. Tak wlasnie roznilosza tego wirusa po calym kraju.

  Dziekujemy

 2. Ten wirus pozyje jeszcze z kilkanascie miesiecy jak nie lat. Nie liczmy na to ze lato tego roku bedzie spokojne – bo nie. Tak samo i nastepne.
  Wielu z nas zachoruje a duza czesc niestety umrze.
  Nie damy rady rowniez za 2-3 miesiace – bo wiekszosc firm, przedsiebiorst padnie, a druga czesc ogarniczy mocno zatrudnienie.
  To bedzie druga tragedia – nie tylko narodowa ale swiatowa.
  Tym samym szykujmy sie na najgorsze lata jakis swiat jeszcze nie przezyl.
  Niestety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here