Koronawirus w sąsiednim urzędzie. Co mógł mieć z tym wspólnego starosta prudnicki?

1
Niedzielna narada u wojewody (fot. facebook/Radosław Roszkowski)

U jednej z naszych urzędniczek potwierdzono zakażenie koronawirusem, jej stan jest dobry. Osoba ta nie miała bezpośredniego kontaktu z petentami. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zadziałała błyskawicznie. Osoby, które miały z nią kontakt natychmiast zostały poddane kwarantannie (czują się dobrze). Budynek urzędu został całkowicie zamknięty, a kontakt z pracownikami urzędu jest możliwy telefonicznie oraz drogą internetową – poinformował rzecznik starosty kędzierzyńsko-kozielskiego. 

Kwarantanną została także objęta starosta Małgorzata Tudaj. Co istotne, brała ona udział w niedzielnej naradzie starostów i prezydenta Opola u wojewody opolskiego, co mogło rodzić poważne obawy u pozostałych gości. Wśród nich był również starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

– Podobnych sytuacji jest i będzie dużo więcej – powiedział „TP”, nie znając jeszcze wyniku testu na koronawirusa u swojej odpowiedniczki z Kędzierzyna-Koźla.

Dziś rano dyrektor kędzierzyńskiego szpitala Jarosław Kończyło poinformował, że starosta Tudaj nie jest zakażona.

Na Opolszczyźnie jak dotąd potwierdzono 7 przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjenci pochodzą z Opola, Krapkowic, Strzelec Opolskich oraz Kędzierzyna-Koźla. W Polsce zachorowało już 205 osób, z czego 5 zmarło.  


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here