Burmistrz Głogówka miał kontakt z zakażonym

0
Burmistrz Głogówka w towarzystwie zakażonego koronawirusem ministra środowiska (fot. facebook/Piotr Bujak)

Proszę Państwa, brałem udział w spotkaniu (9.03) z ministrem Michałem Wosiem, u którego stwierdzono koronawirusa – informuje na swoim profilu facebookowym Piotr Bujak. – Udział w nim wzięło wielu samorządowców z południa Opolszczyzny.

Niestety, wszyscy mamy codziennie do czynienia z dużymi grupami osób – kontynuuje szef Głogówka. – Wszyscy też pracowaliśmy w ostatnich dniach bardzo intensywnie. Na chwilę obecną przebywam w domu w dobrowolnej kwarantannie. Jestem w kontakcie z sanepidem. Stosuję się do wszystkich poleceń. Realizuję wszelkie procedury. Czuję się dobrze, nic mi nie dolega, na ten moment temperatura w normie. Gminą zarządzam zdalnie.

W rozmowie z „TP” Piotr Bujak nie chciał zdradzić, czy został już poddany testowi na obecność koronawirusa.

– Proszę oczekiwać dalszych komunikatów w tej sprawie – podkreśla. – Mój jedyny bliższy kontakt z ministrem Wosiem wystąpił w momencie wykonywania wspólnej fotografii – rozpamiętuje konferencję w Raciborzu.

W ostatnią niedzielę, a więc już po spotkaniu z zakażonym ministrem burmistrz Bujak uczestniczył w obradach Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego. Przy wspólny stole zasiedli m.in.: starosta Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, burmistrz Białej Edward Plicko, wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku Adam Piotrowski, komendant KPP Krzysztof Urban, komendant KP PSP Krzysztof Wiciak i naczelny lekarz Prudnickiego Centrum Medycznego Jerzy Ordysiński.

Niedzielne obrady PZRK w prudnickim Starostwie Powiatowym z udziałem burmistrza Piotra Bujaka (fot. facebook/Radosław Roszkowski)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here