„Zwykły krawężnik” z Prudnika, który miał zostać milionerem

0
(fot. Andrzej Dereń)

Uwaga na fałszywe artykuły i reklamy, które obiecują szybki zysk w Internecie.

Przeglądając strony internetowe możemy natknąć się na fałszywe artykuły i reklamy, które obiecują szybki zysk. Najczęściej przedstawiają osoby znane z ekranów kinowych lub znanych sportowców. Bardzo często do „cudownych” wzbogaceń dochodzi też w mieście zainteresowanego

W historii oszustw znalazł się też wątek policyjny. Internauci mogą natrafić na artykuł o policjancie z Prudnika, który „był zwykłym krawężnikiem” i mógł szczęśliwie rzucić pracę zostając w krótkim czasie milionerem. Ostrzegamy!!! Informacja ta – opatrzona graficznymi elementami skopiowanymi ze stron internetowych polskiej policji jest nieprawdziwa.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości.

Zachowajmy też szczególną ostrożność wobec wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywe strony np.: banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Sprawę szerzej opisuje portal „Niebezpiecznik”. Zachęcamy do lektury:

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here