Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (15 stycznia)

2

Macie bardzo wielkie serca. W niedzielny wieczór 12 stycznia z niemal każdego lokalnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było usłyszeć to samo podsumowanie finału: znów mamy rekord. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 15 stycznia)? Oto zapowiedzi:

 • Miasto podzieliło kasę na sport. 807 tysięcy złotych dotacji na realizację zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu w 2020 roku przyznały oferentom władze Prudnika.
 • Powiat Prudnicki: Mimo trudniejszych czasów sporo na inwestycje. Nieco ponad 2,4 mln zł ma wynieść w tym roku deficyt budżetowy powiatu prudnickiego. Przeciwko przyjęciu uchwały zagłosowali tylko radni Prawa i Sprawiedliwości.
 • Kobiety (jeszcze) nie rządzą. Magazyn „Wspólnota” opracował ranking samorządów po względem ich feminizacji. Wyznacznikiem była liczba kobiet zasiadająca w radach oraz sprawująca władzę wykonawczą. Jak na tle kraju wypadają samorządy regionu prudnickiego?
 • Krokodyl w prudnickiej kanalizacji… Co prawda tylko zabawkowy, ale nader realistycznie wyglądający i nic dziwnego, że znalazcom „gada” szybciej zabiły serca. – Krokodyla ujawnili pracownicy podczas czyszczenia kanałów – mówi dla „TP” Barbara Ciesielka, kierownik działu sieci w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku.
 • Dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W Prudniku puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy krążyła wśród darczyńców już w sobotę 11 stycznia. Tego dnia odbył się tam I Prudnicki Bieg „Policz się z cukrzycą”.
 • „Oczyszczalnia” z bliżej nieokreślonym właścicielem. Ścieki przedostają się do rzeki oraz na pobliskie pola i łąki. To zagraża bezpieczeństwu oraz środowisku naturalnemu – grzmią mieszkańcy Łącznika.
 • Park na tyłach II LO ma już nie straszyć. Do niedawna bardzo zaniedbany park na zapleczu budynku II Liceum  Ogólnokształcącego w Prudniku ma odzyskać dawną funkcjonalność oraz należną mu estetykę.
 • Odeszła Marianna Sikora. Była skarbnicą wiedzy o Słokowie i rodzinie Wittenburgów.
 • Sołtysi mają głos: Włostowa, Ciesznów i Wasiłowice. Jakie plany mają sołtysi gmin Korfantów, Głogówek i Biała w 2020 roku?
 • Laskowice: Zwierzęce resztki porzucił na skraju szosy. Nieznany sprawca porzucił przy drodze między Laskowicami a Słokowem pozostałości kilku saren.
 • Dobroszewice: Lampy stoją, ale prądu w nich brak. Dlaczego nie działa oświetlenie uliczne w Dobroszewicach? Przez parę dni, jeszcze przed oficjalnym otwarciem drogi po remoncie, lampy świeciły – zwracają uwagę na problem nasi czytelnicy.
 • Głogówek: Nasze spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie, jak co roku, grupy religijne działające przy Klasztorze OO. Franciszkanów w Głogówku wraz z gwardianem p. Pawłem, opiekunami grup: o. Marianem, o. Krystianem i o. Adamem spotkały się na wspólnym opłatku.
 • Projekt Straduni. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Stradunia wystąpiło z wnioskiem do prowadzonej przez PZU akcji Pomoc to Moc. Miejscowość stara się o sfinansowanie budowy ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej.
 • Gmina Biała: Cykl zebrań. W gazecie publikujemy harmonogram zebrań wiejskich w gminie Biała.
 • Walce: Przy wigilijny stole. Tradycją wigilijnych spotkań są zaproszenia skierowane do osób samotnych. Realizuje to większość samorządów, stowarzyszeń pomocowych. Podobnie jest i w Walcach.
 • Walce: Co się będzie działo w 2020 roku? Zobacz kalendarz imprez kulturalnych w 2020 roku organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Walcach.
 • Archiwum Odkrywcy: Znaki „B.B.”. Co oznaczały? Wśród części krajoznawców pokutuje przekonanie, że słupy graniczne z literami „B.B.” w Sudetach Wschodnich oznaczają posiadłości biskupstwa wrocławskiego. Nie zawsze. Andrzej Dereń wędruje szlakiem zapomnianego „państwa” w okolicach Prudnika.
 • Archiwum Odkrywcy: W urzędowym biuletynie sto lat temu. W dawnym Prudniku obok dziennika „Neustädter Zeitung” wydawane były dwa urzędowe biuletyny – powiatowy i miejski. O czym pisano w numerze z 1 stycznia 1923 roku „Neustädter Kreisblatt”?
 • Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Prudniccy pielgrzymi dotarli do Betlejem…
 • Kultura: Koncert Noworoczny w kinie Diana. Miniony weekend obfitował w wiele wydarzeń, także muzycznych. Jednym z nich był Koncert Noworoczny, który miał miejsce w sobotę 11 stycznia w kinie „Diana” w Prudniku.
 • Prudniccy poeci w nowych antologiach. Koniec minionego roku przyniósł jeszcze dwie antologie poetyckie, w których obecni są poprzez swoje wiersze prudniccy poeci.
 • Sport (karate): Wywiad z karatekami Zarzewia Prudnik. Dorota Smolska rozmawia z Tadeuszem Brudniakiem, Julią Niżyńska, Karoliną Zelasko i Aleksandrą Bartoszewską.
 • Sport (piłka nożna): Mizerna jesień Pogoni. Wyniki piłkarzy Pogoni Prudnik w rundzie jesiennej nie tylko nie dają powodów do zadowolenia, ale budzą uzasadniony niepokój. W tej niezwykle kłopotliwej sytuacji Pogoń przystąpi do okresu przygotowawczego z myślą o obronie dla Prudnika IV ligi – pisze Mieczysław Matczak.
 • Sport (koszykówka): Młodość wzięła górę nad rutyną. Wysoką porażkę ze Wrocławiu może usprawiedliwiać absencja dwóch rozgrywających: Grzegorza Mordzaka i Adriana Sulińskiego. Prawie połowę punktów dla Pogoni (37) zdobył Tomasz Nowakowski.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

2 KOMENTARZE

 1. Do Jasnej choinki…. Przestańcie palić śmiećmi w naszym mieście…. Szczególnie mowa o domkach kopcących NA NAJWIĘKSZYM osiedlu. LUDZIE NIE DA SIĘ W MIESZKANIACH W BLOKACH ODDYCHAĆ SZCZEGÓLNIE, ŻE DOMKI SĄSIADUJĄ Z BLOKAMI. CO WY WYRABIACIE! PANIE BURMISTRZU PROSZĘ ZLECIĆ KONTROLĘ!!!

 2. W PRLu gdzie była bieda nie było takiego smrodu a powietrze było czystrze. Prawda jest taka, że nie ma co się robić w domkach ze śmiećmi TO JE PALICIE DO JASNEJ CHOINKI…PALICIE BUTELKI, PLASTIKI, FARBOWANE PAPIEROPODOBNE GAZETY….NIE POTRAFICIE NAWET W PIECACH ROZPALIĆ!!! PROSZĘ IM NAKŁADAĆ KOSMICZNE KARY I KARAĆ, KARAĆ ZA ZEMSTĘ NA WŁASNYM I INNYCH ZDROWIU!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here