Bieg „Policz się z cukrzycą” również w wersji turystycznej

0

Prudnicki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego dołącza do organizacji I Prudnickiego Biegu „Policz się z cukrzycą”. Będzie wersja turystyczna!

Główny bieg odbędzie się w sobotę 11 stycznia wokół Parku Miejskiego (dwie pętle, start o godz. 12.00), a turyści przejdą trasę z parku (sprzed altany) czerwonym szlakiem do Lip, potem obok Stawów Paciorkowych (już bez znaków), przez Kozią Górę, z powrotem do parku.

Trasa liczyć będzie ok. 6,5 km, a jej przejście powinno zająć ok. 2 godziny. UWAGA! Turyści wystartują już o godz. 10.00. Na przejście nie trzeba się zapisywać, ale uczestnicy przy starcie wrzucają datek do puszki WOŚP. Po ukończeniu trasy każdy wędrowiec otrzyma pamiątkowy medal.

PTTK informuje, że w związku z powyższą imprezą przełożone zostaną na inny termin Zimowe wędrówki Szlakiem Historycznym Lasów Królewskiego Miasta Prudnik.

Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany jest w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a datki przeznaczone będą na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Głównym organizatorem prudnickiego biegu jest Agencja Sportu i Rekreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here