Podejrzenie zakażenia koronawirusem na czeskim pograniczu

10
(fot. Andrzej Dereń)

Służby medyczne kraju morawsko-śląskiego potwierdziły podejrzenie zakażenia koronawirusem, którego epicentrum znajduje się w Chinach. Chora para przebywa w Opawie (ok. 50 km od Prudnika).

Kobieta przybyła do Rep. Czeskiej z Chin od swojej babki 12 dni temu. Medycy prowadzą też obserwację 30-letniego Czecha z Opawy, który trzy tygodnie temu wrócił z Chin i ciągle jest w stanie chorobowym.

Łącznie do poniedziałku na terenie Rep. Czeskiej odnotowano pięć podejrzeń zakażenia koronawirusem. W jednym z przypadków wynik testów był ujemny. Do poniedziałku do godz. 19.00 żaden z chorych nie miał medycznego potwierdzenia zakażenia koronawirusem. We wtorek testy mają wskazać zasadność podejrzeń, co do pozostałych osób.

AKTUALIZACJA: 28.01.2020, 11:05] Lekarze wykluczy zakażenie koronawirusem młodej kobiety, która przebywa w szpitalu w Opawie.

10 KOMENTARZE

  1. Co tam virus… Na osiedlu sojczym w domkach przy blokach palacze sieją większe zagrożenie nieumiejętnym paleniem i paleniem śmieci. LUDZIE przestańcie nas truć!!! Przestańcie palić śmieci z domowej segregacji bo zabijacie powoli siebie i innych. OBUDŹCIE SIĘ. Zmieńcie swoją mentalność. Przestańcie truć i kopcic i nauczcie się rozpalać od góry.

    • Na chwilę obecną nie ma jeszcze wyników drugiej osoby (mężczyzny) w Opawie. Najbliżej Polski na tą chwilę obecność wirusa stwierdzono w Niemczech (4 os. zakażone w Bawarii).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here