Będą witać Nowy Rok na szczytach

0

Pierwszy stycznia to tradycyjny dzień, kiedy turyści świętują nadchodzące dwanaście miesięcy.

Dla wielu polskich i czeskich turystów miejscem powitania Nowego Roku jest Biskupia Kopa. To właśnie tam w południe 1 stycznia po raz drugi wznoszone są noworoczne toasty. Zorganizowane wycieczki na najwyższy szczyt polskich Gór Opawskich organizują między innymi Turystyczny Klub Motorowy „Zryw” PTTK Prudnik oraz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz, ale na szczycie spotkamy przede wszystkim turystów (i sportowców) indywidualnych. Na górze będzie okazja do kupienia okolicznościowego kieliszka z noworocznym nadrukiem. Co roku Mirek Petřik przygotowuje jego aktualną wersję.

(fot. Filip Baurowicz)

1 stycznia zaprasza również Schronisko pod Biskupią Kopą. Dla gości będzie grał i śpiewał Marcin „Puzon” Sawicz. Wstęp wolny.

(fot. Filip Baurowicz)

Mniej znaną wśród polskich turystów akcją jest Gwiaździsta Wędrówka na Pradziad. Każdy turysta we własnym zakresie i z wybranego przez siebie kierunku wdrapuje się na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich. Na górze w godzinach od 10.00 do 14.00 czynny będzie punkt Klubu Czeskich Turystów, gdzie będzie można kupić okolicznościowe odznaki oraz przybić noworoczną pieczęć.

Pradziad (fot. Andrzej Dereń)

Mniej zaprawionych wędrowców Klub Czeskich Turystów zaprasza na Noworoczne Wejście na ruiny zamku Šelenburk, położone kilka kilometrów od centrum Karniowa. Tam punkt KCzT czynny będzie w godzinach od 9.00 do 13.00. Każdy odwiedzający to miejsce otrzyma pamiątkowy dyplom.

1 stycznia nie próżnują również cykliści. Stowarzyszenie Cyklistika pro všechny z Karniowa zaprasza na noworoczną przejażdżkę. Start o godz. 8.00 przy Pensjonacie ESO (ul. Bezručova 29). 28-kilometrowa trasa prowadzić będzie do wsi Vraclavek i z powrotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here