Natalia Kawalec najlepszą „olimpijką”

0

Natalia Kawalec, uczennica Szkoły Podstawowej w Jarnołtówku zwyciężyła w XXXIII Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej w Głuchołazach. (27.11.2019)

To jeden z najlepszych, wysoko ocenianych konkursów regionalnych i ekologicznych organizowanych w południowej części województwa opolskiego. Sprawdzana jest w nim zarówno wiedza krajoznawcza, dotycząca głównie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”, jak i ogólnoprzyrodnicza. Liczy się między innymi umiejętność rozpoznawania flory i fauny.

Drugie miejsce w rywalizacji przypadło Oliwii Tadli
ze Szkoły Podstawowej w Szybowicach, a trzecie Marcelemu Tokarczykowi ze szkoły w Charbielinie. Wszystkim kilkudziesięciu uczestnikom należą się wielkie brawa i gratulacje.

Organizatorami olimpiady byli: Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych (reprezentowany na imprezie przez dyrektora Ireneusza Hebdę) oraz Nadleśnictwo Prudnik (tu również była głowa podmiotu – nadleśniczy Marek Cholewa).

Pełne wyniki konkursu opublikowane zostaną w „Tygodniku Prudnickim”, który od lat sprawuje patronat prasowy nad tą ciekawą imprezą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here