Jarmark Bożonarodzeniowy w Prudniku

2
(fot. Andrzej Dereń)

Lada chwila rozpocznie się adwent, czas kiedy chrześcijanie zaczną oczekiwać Świąt Bożego Narodzenia. To również okres już „oficjalnego” (bo w handlu już się zaczął) przedświątecznego nastroju, choinek, mikołajów, stroików i jarmarków.

Od kilku lat na swój jarmark zaprasza Prudnik. Imprezie odbywającej się na Rynku towarzyszy bogaty program artystyczny, warsztaty dla dzieci, degustacja potraw wigilijnych oraz uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki. Warto w tych dniach (6-8 grudnia) odwiedzić Prudnik.

Organizatorem wydarzenia, przy wsparciu Prudnickiego Ośrodka Kultury, jest Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

Pełny kalendarz kilkudziesięciu (!) imprez w grudniu na ziemi prudnickiej, w Korfantowie, w Górach Opawskich i na czeskim pograniczu można znaleźć w wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” z 27.12.2019.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko ładnie pięknie ale jak na miasto powiatowe to rozświetlenie choinki w Prudniku umywa się do imprezy w małym miasteczku jakim jest BIAŁA. Po pierwsze …. choinka kiepska a po drugie dajcie jakąś muzykę w odpowiednim klimacie ŚWIĄT i jakiegoś fajerwerka by się przydało jak w Białej. Mikołaja proszę zrobić na scenie pod namiotem aby nikt się nie pchał … jak na filmach USA i aby rodzic mógł zrobić zdjecie. Jestem pełen uznania dla naszego nowego Burmistrza – zawsze przepięknie otwiera jarmark przepięknym słowem i ciepłym uśmiechem oraz wnosi dużo radości.

  2. aaa i przydała by się jakaś świąteczna żywa szopka na rynku z dwoma lub trzema zwierzątkami…. i było by przepięknie. Skoro w innych miastach można to czemu nie w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here