Nowa książka: Dzieje parafii Strzeleczki

0

Już 11 listopada będzie można kupić świeżo wydaną książkę Gertrudy Kurpieli i ks. Jana Buhla pt.: „Dzieje parafii Strzeleczki”.

Termin promocji nie jest przypadkowy, ponieważ miejscowej parafii patronuje właśnie św. Marcin. Publikacja będzie sprzedawana po godz. 17.00 na Rynku w Strzeleczkach podczas obchodów Św. Marcina. Organizatorzy planują uroczysty korowód ze świętym Marcinem na koniu (początek przy kościele parafialnym), dzielenie się rogalami przy ognisku, występy artystyczne dzieci ze szkół w Zielinie i Strzeleczkach oraz młodych wokalistów ze Strzeleczek. Będzie również domowe ciasto przygotowane przez rodziców dzieci ze szkoły w Zielinie.

Podczas uroczystości prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz Anny Uliczki z Zieliny chorującej na Zespół Arnolda Chiariego.

Organizatorami wydarzenia są: Parafia Strzeleczki, Gmina Strzeleczki, GOK Strzeleczki, GOPS Strzeleczki, OSP Strzeleczki, Sołectwo Strzeleczki i DFK Strzeleczki. Wydawcą książki jest Parafia Strzeleczki.

To nie jedyne książki z dziejów ziemi prudnickiej, które do końca roku trafią do rąk czytelników. Dwie kolejne dotyczyć będą Smolarni i Prudnika. Czego dokładnie, tego się wkrótce dowiecie z łamów „Tygodnika Prudnickiego”.

Przewodnik turystyczny „Prudnik i okolice”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here