Akcja Znicz 2019: Zobacz, jak się zmieni organizacja ruchu przy cmentarzu w Prudniku

0

Ostatniego dnia października policja rozpoczyna ogólnopolską akcję Znicz 2019, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa kierowców oraz osób odwiedzających cmentarze. Potrwa do 2 listopada.

– Wspólne działania Policji oraz innych służb będą polegały głównie na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych – czytamy w informacji Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. – Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na prędkość z jakimi poruszają się kierowcy oraz czy dzieci przewożone są zgodnie z przepisami. Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

W Prudniku tradycyjnie zmieniona zostanie organizacja ruchu. Obowiązywać będzie:

  • od 31 października (czwartek) od godziny 14.00
  • do 2 listopada (sobota) do godziny 14.00.

Opis zmian:

Odcinek ul. Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica będzie ulicą o jednym kierunku jazdy. Parkowanie możliwe będzie na tym odcinku: od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Parkową po lewej stronie, jak dotychczas, natomiast po prawej stronie jezdni parkowanie będzie dopuszczone tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Natomiast od skrzyżowania z ul. Parkową do ul. Staszica po lewej stronie jezdni, ukośnie do jej osi dopuszczone będzie parkowanie pozostałych pojazdów. Dwukierunkowa ulica Parkowa stanie się jednokierunkową od skrzyżowania z ul. Sądową do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, w którą będzie można skręcić tylko w lewo.

(il. KPP Prudnik)

Policja prosi: Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy oraz parkowania w miejscach do tego wyznaczonych. Stosowania się do poleceń funkcjonariuszy, znaków i sygnałów drogowych. Przypominamy również o tym, by w zaparkowanych samochodach nie pozostawiać w widocznych miejscach wartościowych przedmiotów, jak również nie zabierać ich ze sobą na cmentarz. Do pieszych apelujemy natomiast o noszenie elementów odblaskowych.

Źródło: KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here