Znamy wyniki głosowania Budżetu Obywatelskiego gminy Prudnik

6
(fot. Andrzej Dereń)

Siedem zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego gminy Prudnik zostanie zrealizowanych w 2020 roku.

W puli miejskiej są to zadania:

 • Wybrukowanie terenu przyległego do kościoła parafii Miłosierdzia Bożego (planowany budżet: 150 tys. zł)
 • Renowacja i wyposażenie harcówki (40 tys. zł)
 • Biblioteka dziecięcych marzeń (60 tys. zł)
 • Smart ławki (40 tys. zł)

W dziale projektów na terenie sołectw: Moszczanka, Łąka Prudnicka, Szybowice, Rudziczka, Niemysłowice:

 • Rozwój działalności kulturalno-sportowej w sołectwach: Łąka Prudnicka, Moszczanka, Niemysłowice, Rudziczka, Szybowice

W dziale projektów na terenie sołectw: Piorunkowice, Czyżowice, Mieszkowice, Dębowiec, Wierzbiec:

 • Oświetlona altana w Piorunkowicach

W dziale zadań polegających na organizacji wydarzeń:

 • Młody inżynier – warsztaty dla dzieci i nastolatków.

Ze względu na określoną z góry całkowitą sumę Budżetu Obywatelskiego nie zostały zakwalifikowane do realizacji zadania z dużą liczbą głosów, ale przekraczające kwotowo ogólną sumę po uwzględnieniu zadań z większą liczbą głosów. Tak się stało z budową tężni solankowej w Parku Miejskim, która uzyskała drugą największą liczbę głosów w puli zadań miejskich (budżet zadania: 250/300 tys. zł) oraz budową pumptracka – rowerowego placu zabaw (40 tys. zł). Odpadły też zadania związane z uruchomieniem internetowego systemu informacyjnego cmentarza komunalnego w Prudniku (Infogrobonet), ogólnodostępny klub emeryta oraz nowe elementy na placu zabaw w Niemysłowicach.

6 KOMENTARZE

 1. Jakim prawem będzie parking pod kościołem co to za hucpa polityczna co mnie obchodzi prywatny teren wokół kościoła. Księża mają tyle kasy że sami by wybudowali najlepszymi firmami….. sprzedać hektar ziemi i już jest kasa na parking. Wg mnie to powinno zostać zablokowane z całą stanowczością…. skoro teznia solankowa miała największa ilość głosów to powinni zbudować teznie A inne plany na przyszły rok. zamiast zrobić coś żeby turystów przyciągnąć to budują parking. Skandal…. Prudnik juz calkiem schodzi na psy. Na przyszły rok cały budżet oddać na kościół i zbudować wszędzie parkingi.

  • Parking przy kościele jest na terenie gminnym. Twórcy zadania tytułując je, napisali, że plac jest przy kościele, co sugeruje, że jest na terenie kościelnym, a tak nie jest. Kto zna się na Budżetach Obywatelskich, wie, że samorząd nie może realizować zadań w jego ramach nie na swoim terenie.
   W tekście pisze, że tężnia zajęła drugie miejsce pod względem liczby głosów, a nie pierwsze, jak piszesz. Gdyby miała pierwsze, wygrałaby. Natomiast co do celowości tego, czy innego zadania, to już sami prudniczanie zdecydowali. Ja prywatnie, wybierając między parkingiem, a tężnią, wybrałbym to drugie, bo przyniosłoby miastu więcej korzyści, a mieszkańcom radości. Wybrukowany, czy wyasfaltowany parking gminny służący rozbudowującemu się w tamtym miejscu osiedlu i tak tam kiedyś powstanie. Teraz już wiemy, że powstanie w przyszłym roku.

 2. Podziękujmy naszym roszczeniowym i niemyślącym PRUDNICZANOM za kolejny wybetonowany kawałek ziemi. Brawo WY. Na starość będziecie siedzieć w swoich autach na tym NAGRZANYM od słońca betonie. Zamiast walorów zdrowotnych jak np. Tężnia w Głuchołazach to będziemy mieli zafundowany przez mieszkańców betonowy plac, który przyczyni się do negatywnych skutków zdrowotnych ich samych oraz ich wnuków czy dzieci. Do tego NASI PALACZE PRUDNICKICH PIECÓW ZAFUNDUJĄ NAM DYMEK Z KOMINA I przyszłość naszych dzieci i wnuków ZAGWARANTOWANA Z ASTMĄ I INNYMI CHOROBAMI UKŁADU KRĄŻENIA. BRAWO WY! RÓBCIE TAK DALEJ …. ZOBACZYMY KTO WAS BĘDZIE LECZYĆ NA STAROŚĆ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here