Ty też możesz pomóc strażakom w zbiórce

1

Strażacy z Moszczanki zbierają pieniądze na nowy wóz. Są coraz bliżej upragnionego celu!

Początkowo strażakom postawiono wymóg zabezpieczenia wkładu własnego w wysokości 100 tys. zł, ale w trakcie zbiórki kwota została podniesiona do 248 tys. zł. Działacze OSP nie załamali rąk i tym intensywniej kontynuowali akcję. Strażacy zainteresowali swoją inicjatywą ponadlokalne media, zwrócili się też do sponsorów. 8 sierpnia mogli poinformować, że brakująca kwota wynosi już tylko 41 tys. zł. Całkowity koszt zakupu pojazdu to 760 tys. zł. Strażacy chcą zastąpić wyprodukowanego w 1989 roku stara 244. Wóz przeszedł na stan jednostki w 2001 r. z likwidowanej Zakładowej Straży Pożarnej „Frotex” w Prudniku.

OSP Moszczanka cały czas prowadzi akcję. Datki można przekazywać poprzez stronę zrzutka.pl lub bezpośrednio wpłacając dowolną kwotę na konto: Bank Pekao S.A. 25 1240 1688 1111 0010 6388 6426. Aktualnie na fanpage’u OSP można wylicytować 5 voucherów o wartości 150 zł każdy na dowolne usługi i produkty Hotelu Wellness & SPA Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej.

 

1 KOMENTARZ

  1. Strażakom zawsze można chętnie pomóc ale najpierw …..
    UPRZEJMIE PROSZĘ ZAJĄĆ SIĘ PONIŻSZĄ SPRAWĄ).
    Ja się pytam co dalej ze Szkołą Podstawową nr 1 w Prudniku ? mija 19 lat od likwidacji 2 budynków położonych blisko siebie na Armii Krajowej i na Traugutta tzw. malej jedynki i dużej. Teraz po 19 latach budynek tzw. duża jedynka wraca w łaski szkoły ale odległość pomiędzy budynkiem A i B jest niewygodna dla uczniów i nauczycieli a odległość POMIĘDZY BUDYNKAMI zbyt duża. Żaden z dyrektorów nie podjął inicjatywy aby dzieci nie były na walizkach. JA SIĘ PYTAM CO WY ROBICIE W TYM KIERUNKU i co Pani DYREKTOR zrobiła w tym kierunku poza tym ze zrobiła sobie i nauczycielom dobrze …. bo nie będą musieli latać pomiędzy jednym budynkiem a drugim! (rozdzielono roczniki pomiędzy jednym budynkiem a drugim). Kiedyś nie było problemu gdyż 2 budynki były blisko siebie (minuta drogi). Kolejna sprawa … edukacja sportowa …. droga z dużej jedynki do sali gimnastycznej przy PKS to nie te czasy co kiedyś … inne natężenie ruchu i smród spalin ALE PRZEDE WSZYSTKIM ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE.CZY O TAKĄ EDUKACJĘ SPORTOWO-ZDROWOTNĄ DROGA PANI DYREKTOR CHODZI ? Czy Podgórnej 5 gdzie obecnie znajduej się CKZIU (plany wobec tego budynku – to kolejny dzienny dom) …czy nie można go po ludzku przeznaczyć na SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 1 ? (JAKO W PEŁNI POJEDYNCZY BUDYNEK DLA DZIECI OD 1 DO 8 KLASY). Obecnie dzieci będą się edukować w 3 budynkach …. tak tak trzech …. 1. budynek na Osiedlu przy SÓJCE (budynek po byłym ciasnym przedszkolu), 2 budynek na Armii Krajowej, 3 budynek przy PKS (sala gimnastyczna). TO SĄ JAKIEŚ KPINY. A może te dziec to już studenci jak w miasteczku akademickim w budynkach rozlokowanych w różnych miejscach MIASTA ? Bardzo proszę aby osoby decyzyjne zajęły się tą sprawą!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here