Polsko-czeski zlot motocyklowy

0

Niemal dokładnie w środku wakacji Prudnik ponownie stanie się motocyklową stolicą regionu. Przed nami XII Zlot Motocyklowy w Prudniku-Lesie, podczas którego zobaczymy między innymi popisy Rafała Kanika (patrz: film).

(fot. OTM)

Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego, wspomina pierwsze spotkanie z franciszkaninem o. Antoni Dudkiem, które zapoczątkowało cykliczne wydarzenie. Pomysł padł na podatny grunt i dziś do Prudnika zjeżdżają się fajni motocykli z całej Polski.

– W tym roku zlot będzie wyjątkowo bogaty – zapowiada Artur Żurakowski. – W piątek mamy wspaniały koncert grupy Metallica Beroun. To coverband grający utwory Metalliki na światowym poziomie. Oryginalną grupę będzie można posłuchać podczas tegorocznego tournee w Polsce. Z kolei w sobotę zagra legendarny Ex Maanam, czyli największe przeboje zespołu Mannam w wykonaniu muzyków tej grupy z nową wokalistką.

Na rynku w Prudniku zaplanowano pokaz motocykli uczestników zlotu oraz Stunt Ride Show Rafała Kanika. Będą również wycieczki na terenie polsko-czeskiego pogranicza m.in. do Polskiego Pomnika w jesenickim zdroju, Pomnika Procesów Czarownic również w Jeseniku oraz do biskupiego zamku w Jaworniku i pałacu Tiele-Wincklerów w Mosznej.

Impreza została dofinansowana w ramach projektu „Motocyklem po pograniczu” z Programu Interreg Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dokładny termin imprezy to 26 – 28 lipca. Zapisy uczestników odbywają się poprzez stronę: towarzystwomotocyklowe.opole.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here