Rolnik i MUKS Pogoń połączą siły?

0
Marszałek Opolszczyzny Andrzej Buła, starosta prudnicki Radosław Roszkowski oraz prezes OZPN Tomasz Garbowski deklarują pomoc dla naszego ekstraligowca

Po awansie piłkarek nożnych Rolnika B. Głogówek do ekstraligi trwa wyścig z czasem, by zbudować budżet umożliwiający rywalizację na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. 

Niewykluczone – jak ustalił „TP” – że dojdzie do fuzji „Rolniczek” z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym Pogoń Prudnik (III liga).
– Władze powiatu zapowiedziały zwiększenie finansowania piłki nożnej kobiet po połączeniu klubów – twierdzi nasz informator. – Spore środki przeznaczy zarząd województwa. Kilkanaście tysięcy złotych jeszcze w tym roku obiecał prezes OZPN. Wstępną pomoc zadeklarował wójt Lubrzy. Działacze liczą też na pomoc władz Głogówka i Prudnika oraz oczywiście na sponsorów.

– Gmina Głogówek już na początku roku udzieliła dotacji dla klubu Rolnik Biedrzychowice na 2019 rok. Warunkiem ich dalszego otrzymywania jest prowadzenie prawidłowej gospodarki finansowej przez klub i realizacja zadeklarowanych zadań. Jeśli te dwa czynniki pójdą w parze, wtedy na pewno nic się nie zmieni. Oczywiście postaramy się pomóc także poza dotacją, jednak wymaga to rozmów, które zaczęliśmy już prowadzić – powiedział nam przed tygodniem burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

Nowy klub miałby nosić nazwę Pogoń Rolnik Ziemia Prudnicka, a mecze poszczególnych drużyn obywałyby się w różnych miejscowościach powiatu. Pod tą samą nazwą nasza ekstraligowa ekipa mogłaby wystartować w rozgrywkach również w przypadku braku fuzji. W celach marketingowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here