Propozycje na weekend: Zawody konne, park wodny, nordic walking…

0

Ostatni weekend czerwca obfitować będzie w ciekawe wydarzenia. Oto propozycje, którym patronują „Tygodnik Prudnickim” i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl.


Zawody konne w skokach przez przeszkody w Chocimiu: 29 i 30 czerwca

Organizatorzy rywalizacji – LKJ Olimp Prudnik i Stadnina Koni Prudnik – zapowiadają przeprowadzenie kilku konkursów. Niektóre odbędą się w ramach kwalifikacji Pucharu Śląska Opolskiego. Dodatkowo najlepsi zawodnicy powalczą o Puchar Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (sobota) i Puchar Burmistrza Prudnika (niedziela).

Szykuje się więc sporo emocji, a dla kibiców okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w pięknym krajobrazie Gór Opawskich.

PROGRAM ZAWODÓW:

SOBOTA 29.06.2019 r. –  godz. 9.00

 • Konkurs nr T-1 – Towarzyski (60 cm) dokładności
 • Konkurs nr T-2 – Towarzyski (80 cm) dokładności, godz. 10.00
 • Konkurs Nr 1 Kl. „LL” – (90 cm) dokładności
 • Konkurs Nr 2 Kl. „L” – (100 cm) zwykły bez rozgrywki – Kwalifikacja Pucharu Śląska Opolskiego – kategoria OPEN o Puchar Dyrektora Generalnego KOWR
 • Konkurs Nr 3 Kl. „P” – (110 cm) dwufazowy
 • Konkurs Nr 4 Kl. „N” – (120) cm zwykły bez rozgrywki) – Kwalifikacja Pucharu Śląska Opolskiego – kategoria PROFI
 • Konkurs Nr 5 Kl. „C” – (130 cm) zwykły bez rozgrywki

NIEDZIELA 30.06.2019 r. – godz. 9.00

 • Konkurs nr T-3 – Towarzyski (60 cm) dokładności
 • Konkurs nr T-4 – Towarzyski (80 cm) dokładności – godz. 10.00
 • Konkurs Nr 6 Kl. „LL” – (90 cm) dokładności
 • Konkurs Nr 7 Kl. „L” – (100 cm) zwykły bez rozgrywki – Kwalifikacja Pucharu Śląska Opolskiego – kategoria OPEN o Puchar Burmistrza Prudnika
 • Konkurs Nr 8 Kl. „L” – (100 cm) licencyjny
 • Konkurs Nr 9 Kl. „P” – (110 cm) o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem
 • Konkurs Nr 10 Kl. „N” – (120 cm) dwufazowy – Kwalifikacja Pucharu Śląska Opolskiego – kategoria PROFI
 • Konkurs Nr 11 Kl. „C” – (130 cm) zwykły bez rozgrywki

IV Mistrzostwa Ziemi Opolskiej w Nordic Walking w Prudniku: 29 czerwca (sobota)

Rywalizacja na najwyższym poziomie organizacyjnym (Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team i Gmina Prudnik) dla amatorów i profesjonalistów. Zawodnicy walczyć będą na dwóch dystansach: 5 i 10 km a dzieci na 200-metrowej trasie. Start i meta na polanie przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Początek zawodów o godz. 11.00. Sportowcy liczą na kibiców!


Otwarcie nowego parku wodnego w Pokrzywnej: 29 czerwca (sobota)

Oficjalne otwarcie na terenie kompleksu Hoteli Gorzelanny (d. kąpielisko leśne) przewidziano na godz. 12.00, ale z atrakcji obiektu będzie można się korzystać przez następne do aż do końca sezonu letniego. Wielka zjeżdżalnia czeka!

 


III Prudnickie Senioralnia: 28-30 czerwca

Wielka impreza dla młodych duchem seniorów rozpoczyna się już w piątek na Rynku o godz. 15.30 uroczystym przekazaniem klucz do miasta seniorom przez burmistrza. Chwilę później odtańczony zostanie polonez. Pozostałą część programu znajdziecie na plakacie.


XV Rajd Kolarski Wjazd na Elektrownię Szczytowo-Pompową Dlouhe Straně: 29 czerwca (sobota)

To popularna impreza klubu Victoria Głuchołazy dla cyklistów, którzy lubią wyzwania. W tym wypadku będzie to ostry podjazd pod górę, 700-metrowe przewyższenie na odcinku 11 km, 12-14% nachylenie trasy! Biuro zawodów czynne będzie 29 czerwca od godz. 8.00 w Koutach nad Desną na parkingu przy wjeździe do elektrowni. Wtedy też będzie jeszcze okazja do zapisania się (wpisowe: 60 zł). Start przewidziano o godz. 10.00. Więcej o rajdzie na victoria-glucholazy.pl.


Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Zwiastowicach: 30 czerwca (niedziela)

Co prawda tej imprezie nie patronujemy, ale grzechem byłoby ją pominąć w naszych zaproszeniach. Podczas zawodów w Zwiastowicach na boisku spotka się kwiat najlepszych drużyn strażackich OSP z powiatu prudnickiego. To właśnie tam rozstrzygnie się, kto będzie najlepszy. Początek o godz. 12.00.

(fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here