I Zlot Ciągników w Solcu

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Zlot ciągników może nie brzmi bardzo interesująco, ale jest w rzeczywistości wydarzeniem fascynującym. I Zlot Ciągników Zabytkowych Old-Rol w Solcu zorganizowany przez firmę Strzoda Maszyny Rolnicze (start i koniec na jej terenie) zgromadził w sobotę 8 czerwca około pięćdziesięciu maszyn różnych marek, z różnych lat. Ursus, Deutz, Man, Porsche, Hanomag, Zetor, McCormick, Fendt, Iseki, Lanz, Fahr, Mercedes-Benz, I inne. To był pierwszy taki zlot, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni, bo było na co popatrzeć i zachwycać się.

Wspaniałe maszyny, ogromne wrażenie. I wszystko na chodzie, choć były momentami problemy. Zdecydowana większość przyjechała na własnych kołach, tylko nieliczne dotarły na lawetach. Wypieszczone, wymalowane, pachnące świadczyły o swoich właścicielach. Każdy z pojazdów z osobna robiła wrażenie, a dłuuuuga kolumna ciągników to już magia. Był huk, ale jak na takie maszyny i taką ich ilość, to silniki i tak grały bardzo przyjemnie. Oprócz prezentacji na terenie firmy Strzoda w Solcu, był przejazd przez miejscowości gminy Biała.

(fot. Grzegorz Weigt)

Bardzo dobra organizacja imprezy, a i dyscyplina uczestników sprawiły, że całość przebiegła sprawnie. Dobry punkt informacji i przyjmowania zgłoszeń. Każdy pojazd zapisany, opisany i odpowiednio oznakowany. Super. Przy okazji dla dzieci (a przychodziły całe rodziny) można było kupić zabawkowy pojazd w dużym wyborze. Organizatorzy pomyśleli o zabezpieczeniu napojów.

Świetna świąteczna atmosfera, takie spotkania z jednej strony integrują lokalną społeczność, z drugiej stanowią znakomitą promocję regionu.

Relacja w „Tygodniku Prudnickim”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here