Apel do mieszkańców: Brakuje wody

0

W upalne i suche lata coraz bardziej dają się we znaki braki wody. Szczególnie uciążliwe jest to na obszarach z ubogą siecią wodną, niską lesistością (las magazynuje wodę) i pozbawione większych zbiorników wodnych, które są nie tylko rezerwuarem cieczy, ale i podnoszą poziom wód gruntowych. Warunki te spełnia niestety teren ziemi prudnickiej, który uporczywie pomijany jest przez decydentów w kwestii inwestycji związanych z budową zbiorników wodnych (patrz: zbiornik Ścinawa – Piorunkowice). Pozytywnym wyjątkiem są jedynie niewielkie zbiorniki retencyjne Nadleśnictwa Prudnik, ale to tylko kropla w morzu potrzeb.

I mamy tego efekty. 27 czerwca na stronie internetowej Urzędu Gminy w Strzeleczkach umieszczono apel do mieszkańców o oszczędne gospodarowanie wodą.

– W ostatnich tygodniach notujemy duży spadek ciśnienia atmosferycznego w naszej sieci wodociągowej – czytamy na stronie samorządu. – Spowodowane to jest ogromnym poborem wody. Prosimy o oszczędne korzystanie z wody i niepodlewanie ogrodów wodą z sieci gminnej. Szczyt poboru wody przypada na godziny 18.00 – 21.00. Mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców oraz chcąc ustrzec naszą gminę przed przerwami w dostawie wody mamy nadzieję, iż dostosują się Państwo do powyższych zaleceń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here