Weekend pod znakiem Dnia Dziecka

0

Górska wędrówka, imprezy z okazji Dnia Dziecka, święto Strzeleczek, a może zawody wędkarskie? Zobacz, jakie imprezy odbędą się w najbliższy weekend.

PATRONAT TP: RAJD MALUCHÓW (1 czerwca)

Tej imprezy nie musimy szczególnie przedstawiać. Fascynująca, z tradycją, wielka impreza dla całych rodzin. A właśnie! Będzie uwielbiany przez dzieci duet clownów Ruphert&Rico. Więcej o Rajdzie Maluchów przeczytacie TUTAJ.


DZIEŃ DZIECKA W SOLCU (1 czerwca)

To propozycja Stowarzyszenia Odnowa Wsi Solec i Sołectwa Solec dla dzieciaków z okolicy. W programie: gry, zabawy, konkursy, dmuchańce, zjeżdżalnia, wata cukrowa, pokazy służb mundurowych. Impreza odbędzie się na placu rekreacyjnym w godzinach od 12.00 do 17.00.


JESENICKA SZEŚĆDZIESIĄTKA (1 czerwca)

Kultowy długodystansowy rajd turystyczny z niemal półwieczną tradycją ze startem i metą w Jeseniku. Do wyboru trasy liczące: 8, 15, 30 i 60 km. Jeśli kochacie dłuuuugie wędrówki, to powinniście tam być! Start obok Gimnazjum przy ul. Komeńskiego (Komenskeho 281). Wpisowe od zawsze takie samo – symboliczne 10 koron. Ciekawostka! Organizatorzy, idąc z duchem czasu, rezygnują z jednorazowych kubków na wodę, jeśli więc ktoś będzie się chciał nią poczęstować, to musi mieć kubek lub butelkę ze sobą.


DNI STRZELECZEK (1 – 2 czerwca)

Święto gminy na boisku w Strzeleczkach. Podczas imprezy zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz 5-letniego Pascala chorego na wrodzoną łamliwość kości. Program imprezy znajdziecie TUTAJ.


PATRONAT TP: DZIEŃ DZIECKA W GŁOGÓWKU (2 czerwca)

Solidny pakiet atrakcji dla dzieci w ogrodzie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku. Więcej TUTAJ.


ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA (2 czerwca)

To popularna impreza nad stawem w Niemysłowicach. Tym razem to najmłodsi chwytają za kije i pokazują starszym jak się łowi ryby. Zapisy uczestników rozpoczną się o godz. 8.00, a o 9.00 wystartują zawody. Przewidziane nagrody i grillowy poczęstunek.


NYSKI RAJD TREKKINGOWY (2 czerwca)

Jeśli z jakichś powodów nie mogliście wziąć udziału w sobotniej Jesenickiej Sześćdziesiątce (bo na przykład byliście na Rajdzie Maluchów), to powinniście się wybrać do Nysy na tamtejszy trekking organizowany przez Oddział PTTK w Nysie. Dla wędrowców będą trasy o długości: 10, 20, 40 km, a dla rowerzystów 40 km. Startujemy w godzinach od 6.00 do 11.00 z Bastionu św. Jadwigi. Udział bezpłatny!


V MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W PRUDNIKU (2 czerwca)

Początek przy kościele pw. św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 11.30. Stamtąd uczestnicy przemaszerują na Rynek pod kolumnę Maryjną, a następnie do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here