Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (22 maja)

0

Katarzyna Czochara zaskoczyła w sondażu. Według przeprowadzonego przez „Nową Trybunę Opolską” przedwyborczego sondażu Katarzyna Czochara (PiS) ma spore szanse, by zostać europosłanką. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 22 maja)? Oto zapowiedzi:

 • O puchar minister edukacji narodowej. Na hipodromie w Chocimiu odbyły się inaugurujące sezon zawody konne w skokach przez przeszkody. Najlepszych uhonorowała minister edukacji narodowej.
 • Inwestycje: Nowy dworzec najpóźniej za dwa lata. Gmina Prudnik uzyska dofinansowanie w wysokości 1,4 mln złotych na przebudowę dworca autobusowego przy ul. Kościuszki.
 • Ofiara uczęszczała do liceum w Prudniku. Prawdopodobnie niezachowanie przez kierowcę osobówki należytej ostrożności podczas pokonywania przejazdu kolejowego było przyczyną zeszłotygodniowej tragedii w Szybowicach.
 • Prudnicka stadnina prekursorem wsparcia dla resocjalizowanej młodzieży. Stadnina Koni Prudnik, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Nysie podpisały porozumienie, na mocy którego wychowankowie zakładu będą uczestniczyć w zajęciach z końmi. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
 • Służył w prudnickiej parafii, został skazany za pedofilię. Dwa i pół roku bezwzględnego więzienia wymierzył Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich Mariuszowi K., oskarżonemu o molestowanie ministranta.
 • Kopa coraz bardziej zielona. Posłanka Katarzyna Czochara, wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Prudniku a czele z komendantem Krzysztofem Urbanem, strażacy jednostki OSP w Jarnołtówku, mieszkańcy okolic i turyści – to uczestnicy weekendowej akcji „Przywróć las na Kopie”, polegającej na sadzeniu drzew na najwyższym szczycie polskich Gór Opawskich.
 • Parada orkiestr bez bialskiej orkiestry. W ostatnią niedzielę 19 maja orkiestry dęte z towarzyszeniem mażoretek przemaszerowały spod Gminnego Centrum Kultury na stadion sportowy w Białej. Udział wzięły orkiestry reprezentujące miejscowości z Polski, Niemiec i Czech.
 • Głogówek: O kobietach, które nigdy nie mają czasu. Nazwa konferencji  (w tytule) zorganizowanego w Głogówku była przewrotna, co podkreślali sami organizatorzy. Przewrotna choćby z tego powodu, że prelegentkom zabiegającym głos podczas konferencji należałoby zadać pytanie: Drogie panie, ja wy na to wszystko znajdujecie czas?
 • Felieton: Ruch jednostronny. Z handlowego punktu widzenia, prudnicki Rynek jest swoistym fenomenem: idąc pierzeją południową i dalej ulicą Sobieskiego trudno znaleźć puste lokale sklepowe czy usługowe. Sama ulica Ratuszowa i ciąg komunikacyjny Zamkowa-Rynek-Damrota-Batorego i pozostałe uliczki w centrum miasta już takiego szczęścia nie mają. Biznesowi wystarczy nie przeszkadzać aby się rozwijał, ale poszukiwanie przyczyn, dlaczego jest jak widać, z pewnością nie zaszkodzi.
 • Niemysłowice – Ścinawa Mała: Strażacy walczą… ze sobą. Na szczęście to walka sportowa, choć zaciekła. Na „ubitej ziemi” boisk w Niemysłowicach i Ścinawy Małej spotkały się drużyny OSP podczas zawodów sportowo-pożarniczych gmin Prudnik i Korfantów.
 • Zofia Kulig członkiem Związku Literatów Polskich. To ogromne wyróżnienie dla prudnickiej poetki. Pisze o tym Daniela Długosz-Penca.
 • Pierwszy taki w Brożcu. Strażacy z jednostki OSP w Brożcu cieszą się z nowego samochodu. Zobacz, jakie „cacko” otrzymali ochotnicy z gminy Walce i skąd wzięli pieniądze na zakup.
 • 100 kilometrów „z hakiem”. Tylko 82. spośród 181. osób uczestniczących w XXV Ogólnopolskim Ekstremalnym Rajdzie Pieszym Setka z Hakiem udało się dotrzeć na metę w wyznaczonym czasie 24 godzin. Wśród nich byli reprezentanci ziemi prudnickiej.
 • Wydarzenie: Znowu w muzeum, tym razem w nocy. Za nami niedawny jubileusz 60-lecia działalności Muzeum Ziemi Prudnickiej a pracownicy instytucji już przygotowali kolejne wydarzenie dla szerokiej publiczności – Noc Muzeów.
 • W szkole w Jarnołtówku. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowione zostało 100 lat temu, w 1919 roku. Mówiono o nich podczas apelu w szkole w Jarnołtówku.
 • Archiwum  Odkrywcy: Prehistoria pomnika w Moszczance. Pomnik w Moszczance, przed którym w ostatnich latach odbywają się uroczystości Dnia Flagi RP ma swoją „prehistorię”, która zasługuje na przypomnienie. Sięgnijmy zatem do źródeł.
 • Ewa Płonka: Bez muzyki i opery, nie potrafię żyć. Kiedy już po kilku latach Ewa Płonka ma za sobą dziesiątki występów i sukcesów na operowych scenach Europy i Ameryki Północnej – krótko przypomnijmy jej historię.
 • Teatr: Najlepsze „Jedyneczki”. W Prudnickim Ośrodku Kultury odbyły się XX Prezentacje Teatralne Przedszkolaków „Tajlandia” o statuetkę „Złotej Żaby”.
 • Sport (piłka nożna): Jaka gra, taki wynik. Chemik Kędzierzyn-Koźle obnażył piłkarskie braki Pogoni Prudnik i tylko dzięki dobrej postawie naszego bramkarza prudniczanie uniknęli wyższej porażki. Trudno jednak myśleć o znacząco lepszych wynikach przy tak trudnej sytuacji kadrowej, w jakiej znajduje się nasz zespół.
 • Sport (piłka nożna): Hokejowy wynik. W A-klasowych derbach powiatu prudnickiego LZS Dytmarów łatwo pokonał LZS Niemysłowice-Dębowiec.
 • Sport (karate WKF): Mistrzowskie kwalifikacje. Na rozegranych w Legnicy XXVIII Mistrzostwach Ziemi Legnickiej w karate udział wzięło 420 zawodników i zawodniczek z 43 klubów, w tym sportowcy Zarzewia Prudnik.
 • Sport (piłka nożna): Bezstratny punktu i bramki. Nie było mocnych na drużynę PSP 1 Prudnik w powiatowych mistrzostwach dziewcząt (roczniki 2013-2005) w piłce nożnej.
 • Sport: Tabele, tabele… Blisko 20 tabeli ze wszystkich rozgrywek sportowych, w których biorą udział drużyny ziemi prudnickiej. Zawsze i co tydzień w „Tygodniku Prudnickim”.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here