Od dziś taniej za rozmowy telefoniczne w UE

0
(fot. Andrzej Dereń)

Od dziś zapłacimy taniej za połączenia telefoniczne między krajami UE. Dla mieszkańców prudnickiego pogranicza to szczególnie dobra wiadomość.

Z usług jednego z czeskich operatorów telefonii można nieopatrznie skorzystać nawet w oddalonym o kilka kilometrów od granicy Prudniku i wówczas rozmowa traktowana jest jako międzynarodowa, wewnątrzunijna.

Według rozporządzenia Komisji Europejskiej od 15 maja w krajach Unii Europejskiej za minutę połączenia zapłacimy maksymalnie 19 eurocentów, czyli 82 grosze, a za wysłanie SMS-a 6 eurocentów, czyli 26 groszy. Oczywiście nasi operatorzy w ramach swoich pakietów mogą zaoferować tańsze usługi, jednak nowe rozwiązanie jeszcze bardziej od dotychczasowych rozwiązań eliminuje niespodzianki z naliczeniem horrendalnych kosztów używania telefonu w połączeniach międzynarodowych.

Nowe przepisy mają rozwiązać problem dużych różnic cenowych pomiędzy państwami członkowskimi UE – informuje portal money.pl. – W niektórych krajach cena połączenia międzynarodowego wewnątrz unii była nawet 10-krotnie wyższa, niż w przypadku połączeń krajowych.

Nowe przepisy, obok krajów UE, obowiązują również w Islandii, Liechtensteinie i Norwegii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here