Kopa coraz bardziej zielona

0

Wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Prudniku na czele z komendantem Krzysztofem Urbanem, strażacy jednostki OSP w Jarnołtówku, mieszkańcy okolic i turyści – to uczestnicy pierwszego dnia akcji „Przywróć las na Kopie”, polegającej na sadzeniu drzew na najwyższym szczycie polskich Gór Opawskich.

(fot. Andrzej Dereń)

Organizatorzy akcji – pracownicy Nadleśnictwa Prudnik – zostali zaskoczeni dużym zainteresowaniem inicjatywą. Niemal nikt wchodzący na Kopę nie odmawiał pomocy i już w pierwszy dzień posadzono ponad 2000 drzewek, co oznacza, że planowana liczba wykorzystania 3000 sadzonek na pewno w niedzielę zostanie przekroczona.

– To już czwarty raz, kiedy udostępniamy poprzez naszą akcję Kopę dla wszystkich, turystów i mieszkańców okolicznych terenów, żeby tu przyjechali i mogli zobaczyć, że na Kopie jest las – mówi dla „Tygodnika Prudnickiego” nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik Marek Cholewa. – Jest go coraz więcej. Na razie jest mały, poniżej kolan. Gdy patrzy się na górę z poziomu Prudnika, czy Opola, to się widzi łysą Kopę i serce boli. A my chcemy, żeby każdy tu przyszedł i się przekonał, że jest tu coraz bardziej zielono.

Uczestnicy akcji otrzymywali certyfikat, pamiątki i kiełbaski upieczone na ognisku przy schronisku.

Wydarzenie będzie kontynuowane w niedzielę, 19 maja, w godz 12.00 – 15.00. Miejsce zbiórki: transformator powyżej schronika.

Więcej o akcji będzie można przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” – wydaniu z 22.05.2019.

(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)
(fot. Andrzej Dereń)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here