Życie z pasją Wiesława Tyndyka

0

W Łaźni Miejskiej przy ul. Parkowej w Prudniku znajduje się mało znane muzeum. Związane głównie z wojskowością, ale prezentuje też wiele innych pamiątek z historii miasta. Miejsce warte odwiedzenia.


Daniela DŁUGOSZ-PENCA

Można się takim urodzić albo nauczyć, tylko trzeba chcieć. Ciekawość życia wielu z nas przerasta. Ileż by człowiek chciał wiedzieć, widzieć, mieć ale też musi czuć ową potrzebę całym sobą. A takich osób w każdym środowisku jest wiele, tylko o nich nie wiemy, a może nie chcemy wiedzieć? Najczęściej docierają do nas wiadomości pośrednio, że ktoś gdzieś, kiedyś, coś tam zbierał, ma swoje hobby, szuflady, gabloty, albumy, pielęgnowane, uzupełniane; a to pocztówki, a to monety, porcelanowe filiżanki, lalki, żołnierzyki, czy fikuśne zapalniczki. Czegoż to ludzie nie gromadzą, gdy w czymś się zakochają, cenią to i pragną mieć.

Są jednak i tacy szperacze, odkrywcy, wręcz maniacy, którzy już nie ogarniają wybranego tematu, ale swoim kreatywnym umysłem, widzą sposób zastosowania, wykorzystania, upamiętnienia, przechowania, udostępnienia, wręcz dydaktyki płynącej z eksponatów. Takim człowiekiem, super hobbystą, jest Wiesław Tyndyk z Prudnika.(…)


O tym, kim jest Wiesław Tyndyk, skąd pochodzi i skąd się wzięła jego pasja, można przeczytać w artykule „Życie z pasją Wiesława Tyndyka” opublikowany w „Tygodniku Prudnickim”, nr 16 z 17.04.2019 r. Cały numer gazety dostępny jest również w formie e-wydania. ZAMÓW CAŁOROCZNĄ PRENUMERATĘ Z RABATEM!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here