Oni dopilnują wyborów

1
(fot. Agnieszka Wilk)

We wtorek 16 października w Kinie „Diana” w Prudniku zorganizowano szkolenie dla przedstawicieli obwodowych komisji wyborczych.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami wyborczymi w każdym obwodzie pracować będą dwie komisje – pierwsza czuwać będzie nad prawidłowym przebiegiem głosowania, druga natomiast przeliczy głosy. Podczas spotkania w kinie członkowie komisji dowiedzieli się między innymi, w jakich sytuacjach należy wezwać służby porządkowe (np. w przypadku zakłócania porządku publicznego, nieobyczajnych wybryków), jak zachowywać się wobec dziennikarzy, jakie głosy uznawać za ważne (i nieważne), czy jak wypełniać dokumentację wyborczą.

Członkowie obwodowych komisji otrzymają zryczałtowaną dietę w wysokości 300 zł, ich przewodniczący – 380, a zastępca – 330.

1 KOMENTARZ

  1. Gdzie wy stare dziolchy i chopy do rady miasta się pchocie…. A wnuki bawić a ludziom młodym dajcie się wykazac. Tu cza młodej krwi z pomysłem bo potem ino basen dla emerytów budujecie. Ludziska łobudzcie się…. Taż połowa z kandydatów do rady laptopa łobsługiwać nie potrafi a nie mówiąc już że te chopy i dziołchy ledwo co widzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here